![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/chim_dihaut_sumchany_2022.png)
Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду здійснювали щоденно на трьох стаціонарних постах (ПСЗ).
У вересні відібрали та проаналізували 1364 проби атмосферного повітря.
Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 2,1 раза, діоксиду азоту – в 1,8 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначалися, були нижче санітарних норм.
У вересні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК (гранично допустимі концентрації) в 2,8 раза, діоксиду азоту – в 2,6 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 1,5 раза, діоксиду азоту – в 1,4 раза, а на ПСЗ № 4 (вул. Харківська) по пилу – в 2 раза та діоксиду азоту – в 1,4 раза.
Протягом місяця на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) зафіксували вісім випадків перевищення максимально разової концентрації по пилу. На ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій) – один випадок. На ПСЗ №4 (вул. Харківська) перевищення максимально разової концентрації жодної домішки не фіксували.
У порівнянні з серпнем забруднення атмосферного повітря міста пилом, формальдегілом – збільшилося; діоксидом азоту, діоксидом сірки, оксидом азоту, аміаком – зменшилося, а оксидом вуглецю –залишилося майже на попередньому рівні.
Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в вересні не спостерігалось.
Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у вересні по місту складав 11 – 13 мкР/год і не перевищував допустимих значень, повідомили у Сумській міські раді.