![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/311595327_479085077586539_6793880543984493056_n.jpg)
Акушерсько-гінекологічне відділення Охтирської ЦРЛ першим в Україні отримало гарантоване утеплення, що надзвичайно важливо в умовах сьогодення.
За будь-яких форс-мажорних ситуацій, пологове відділення повинно бути з теплом взимку! Зважаючи на виклики і ризики використання традиційних джерел в умовах війни, вирішено застосувати для обігріву пологових і лікарень альтернативне опалення – теплові помпи, що використовують відновлювану енергію повітря або землі.
За 20 000 євро закуплено технічне обладнання для кондиціонування та утеплення приміщень та його встановлення в акушерсько-гінекологічному відділенні Охтирської лікарні. Загалом придбано 22 одиниці такого обладнання.
Такий альтернативний вид опалення як теплові помпи – є більш екологічним, тому що менше шкодить зовнішньому середовищу, ніж котли на електриці та газі. Помпа може працювати як на отеплення, підігрів води, так і на охолодження, наприклад влітку. Крім того, усі процеси теплопереносу здійснюються в замкнутому контурі. За правильної експлуатації обладнання вирішить питання отеплення на наступні 20-30 років, повідомили в Охтирській міській раді.