![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/polinfo_37.jpg)
Вчора до поліції за допомогою звернулось шість мешканців з Сумського, Шосткинського, Конотопського та Роменського районів. Заявники розповідали, що знаходили в мережі Інтернет оголошення щодо продажу бажаних їм товарів. Так як потерпілим підходили умови придбання та ціна, вони хотіли їх придбати. Довірливі громадяни, нічого не підозрюючи перераховували повну та часткову передоплату за товар на банківські рахунки псевдо-продавців. Коли ж зловмисники переставали виходити на зв’язок та видаляли оголошення, потерпілі розуміли ще стали жертвою шахраїв.
Ще троє мешканців обласного центру звертались до поліції та розповідали, що в мережі Інтернет у соціальних мережах їм надійшли повідомлення від нібито знайомих, які просили грошову допомогу. Не вагаючись та бажаючи допомогти вони перераховували гроші зловмисникам. Потім телефонували своїм знайомим та дізнавались, що ніякі гроші вони в них не просили.
Десятою жертвою зловмисників стала 43-річна мешканка Шостки. Жінка розповіла поліцейським, що їй на мобільний телефон зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Зловмисник повідомив потерпілій, що зараз проходить перевірка клієнтської бази банку, тому необхідно назвати деяку персональну інформацію. Довірлива жінка надала шахраю всі свої конфіденційні дані, а згодом виявила відсутність грошових коштів на своїй картці.
А 22-річна сумчанка намагаючись оформити грошову допомогу, перейшла за посиланням, яке надійшло їй у смс-повідомленні. Прочитавши умови оформлення виплати, вона ввела всі свої персональні дані та інформацію своєї банківської картки. Через деякий час жінка виявила відсутність на рахунку одинадцять тисяч гривень.
За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та встановлюють осіб, які причетні до злочину.
Поліцейські вкотре звертаються до громадян з проханням не довіряти невідомим телефонним співрозмовникам. Якщо ви купуєте або продаєте щось через мережу Інтернет, будьте уважні та ніякому разі не надсилайте повну передоплату, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Скориставшись необізнаністю свого знайомого в користуванні мобільним банкінгом, охтирчанин видурив у нього майже 7000 гривень. Злочинну діяльність шахрая припинили правоохоронці....
За минулі вихідні шахраї ошукали четверо жителів Сумщини та виманили близько 328 000 власних заощаджень. За кожним фактом у поліції...
Шахраї продовжують вчиняти злочини проти довірливих містян. Минулої доби до територіальних підрозділів поліції Сумщини за допомогою звернулося п’ять мешканців області....
Двоє з них втратили гроші, бо довірились невідомим телефонним співрозмовникам, які називалися працівниками банківських установ. Ще одна жінка намагалася отримати...
У поліції встановлюють зловмисників у рамках розпочатих кримінальних проваджень....