![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/den_zhalobi.jpg)
До прийняття цього рішення очільника громади спонукали процеси деколонізації та дерусифікації, які відбуваються сьогодні на всій території Української держави у зв’язку з повномасштабною війною проти нашої незалежної країни путінською росією, яка є прямим спадкоємцем радянської терористичної диктатури.
З огляду на те, що від мільйонів українців десятиліттями приховувалася правда про так звану перемогу червоної армії над гітлерівцями та ціну, яку заплатила зокрема Конотопська громада на початку вересня 1943 року, поклавши на вівтар цієї «перемоги» життя мирних мешканців, цілком очевидно 6 вересня - коли ми відзначали День міста Конотопа - оголосити Днем жалоби.
Ба більше, щодо руйнацій, яких зазнав Конотоп під час так званого визволення, а насправді "червоного" терору, свідчать факти, підтверджені розповідями очевидців тих подій.
Отже, з 06.09.2022 і надалі, щороку у Конотопі будуть вшановувати пам'ять мирних мешканців міста, які загинули у період 4-6 вересня під час зміни одного окупаційного режиму іншим.
З нагоди Дня жалоби кожного 6 вересня на території Конотопської міської громади будуть приспускатися державні прапори, заборонено проведення будь-яких культурно - розважальних заходів, трансляцію розважальних теле- та радіопередач місцевими ЗМІ.
Сьогодні, 29 травня, зранку російська армія нанесла ракетний удар по Ккраснопіллю....
14 і 15 березня в Сумах оголошено дні жалоби за загиблими 13 березня....
29 лютого в Сумах оголошено Днем жалоби за загиблими під час обстрілу поліцейськими....
26 лютого 2024 року оголошено Днем вшанування пам'яті військовослужбовців та цивільних мешканців Охтирської громади, які загинули внаслідок збройної агресії російської...
12 лютого 2024 року в Хотінській ТГ день жалоби за загиблими внаслідок авіаційного удару КАБами по с. Кіндратівка....