Хворим виявився мешканець міста Ромни, який вперше звернувся за медичною допомогою за місцем проживання ще у вересні цього року. Попередньо був встановлений діагноз: гнійний менінгоенцефаліт. З погіршенням стану хворий переведений до інфекційної лікарні міста Київ, де перебував на лікуванні майже два місяці. За даними лабораторного обстеження хворого у жовтні (імунофлюоресцентний аналіз) підтверджено гарячку Західного Нілу.
Зі слів родичів, у хворого спостерігалися наступні клінічні прояви захворювання: підвищення температура тіла до 39-40°С, пронос, агресія та неадекватна поведінка, а також висип на шкірі («за типом крововиливів»), шиї та нижніх кінцівках. Згодом у чоловіка з’явилися головний біль, втрата свідомості, судоми. Лікування тривало більше двох місяців, з поліпшенням стану наразі пацієнт виписаний додому.
Сумські епідеміологи дійшли висновку, що чоловік міг захворіти в наслідок укусу інфікованими комарами.
Фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб підтвердили наявність переносників гарячки Західного Нілу в регіоні (інфіковані комарі). І завдяки цьому може відбуватися місцева передача збудника. Відзначено, що пацієнт не виїжджав за межі району та не мав попередніх випадків хвороби.
Гарячка Західного Нілу – це гостре вірусне захворювання, яке передається людині через укус інфікованого комара. Традиційно її симптоми нагадують гостре респіраторне захворювання, але зустрічаються і тяжкі випадки, що супроводжуються запаленням головного мозку.
Головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є 17 видів переважно перелітних птахів, які у крові мають високі концентрації вірусу,який циркулює в них до 2 тижнів. Резервуаром також можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, але в них концентрація вірусу значно менша і зберігається вірус в них нетривало.
Переносники захворювання — численні види комарів, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів. Під час укусів інфікованих комарів вірус може потрапляти в організм людей і тварин, де він здатний розмножуватися і призводити до хвороби.
Вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю тварин. Іноді інфікування людей відбувається при трансплантації органів, переливанні препаратів крові, грудному вигодовуванні, від матері до дитини.
• Використовувати репеленти.
• Носити одяг, що закриває тіло.
• Уникати місць біля водоймищ з великою кількістю комарів.
• Встановити москітні сітки на вікнах і дверях.
• Підвали слід тримати сухими.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Медобладнання для лікарні придбали у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку, його вартість 8,9 млн грн....
Нейрохірурги КНП «Центральна міська клінічна лікарня» успішно прооперували пацієнтку зі злоякісною пухлиною мозку....
Начальник управління охорони здоров'я Олена Чумаченко на апаратній нараді в мерії доповіла про ситуацію в галузі та з сезонними захворюваннями...
Тричі на тиждень у Сумах в КНП «Центральна міська клінічна лікарня» веде прийом дитячий кардіолог....
В Україні вже зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу, який нині косить населення Китаю....