Олексій Дрозденко протримався на посаді менше року, а запам’ятався насамперед спробою підкупу його депутатами обласної ради, підвищенням тарифів у маршрутках та проблемами з ДФТГ
У владі з’явилися нові обличчя, хоча в основному тасують старих знайомців.
Насамперед, 31 січня на сесії міської ради мера Сум Олександра Лисенка відправили у відставку. За місяць він подав позов до суду про поновлення на посаді. Уже майже рік він намагається повернутися у мерське крісло, але його не хочуть бачити ані депутати, ані мешканці міста. Досить, наїлися за 10 років...
Наступне засідання про поновлення на посаді призначене на 15 січня 2025 року. Тим часом ще у вересні 2024 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням ексмера Сум та ексдиректора департаменту інфраструктури міста Олександра Журби в одержанні неправомірної вигоди у сумі 2,13 млн грн за сприяння у рішенні про підвищення тарифів на вивіз сміття. Нечистих на руку чиновників схопили на гарячому більше року тому, а мешканці продовжують платити завищенні суми майже півтора.
Що цікаво Олександра Журбу звинувачують ще і в службовій недбалості. За матеріалами справи, ще в грудні 2021 року Департамент інфраструктури уклав договір з ФОП на надання послуг по садінню нових дерев та кущів. Організацією закупівлі займався виконуючий обов’язки начальника одного з відділів департаменту. Саджанці дерев були придбані за завищеною ціною, а саме за 300 тис. грн. Директор департаменту не забезпечив належного контролю за діяльністю підлеглих працівників та дотримання в департаменті вимог законодавства щодо ефективного використання бюджетних коштів, що спричинило шкоду інтересам Сумської громади в розмірі 261 тис. грн. Наступне засідання тут призначене на 23 січня.
Також досі триває суд по загибелі малюка в ліфті 6 років тому. Розгляд справи триває вже 5,5 років. Тоді несправність ліфтового обладнання призвела до затискання дитячого візка з дитиною між верхньою частиною кабіни ліфта та металевим порогом і, як наслідок, отримання дитиною травм, не сумісних із життям. Ліфт начебто ремонтували, витративши на це чималі кошти з міського бюджету, проте той постійно ламався. А тоді сталася трагедія...
Замість мера Сум тепер в.о., він же новий секретар міської ради Артем Кобзар зі “Слуг народу”. Секретарем став ще в грудні 2023 року, але всю повноту влади відчув уже 2024 року. До владних кабінетів був підприємцем у сфері будівництва та транспорту. У нас що не мер, то перевізник...
За ним до владних кабінетів потягнулися і інші депутати “Слуги народу” та асоційовані з ними брати-свати... Найбільше не пощастило батьківщинцям, яких після повалення Лисенка повально стали міняти на своїх. При чому досить часто про призначення широко не оголошувалось. Змінилися керівники у КП “Шляхрембуд” (відомий у Сумах підприємець Сергій Леоненко (інформація з opendatabot) — про нього мерія взагалі нічого не повідомляла, на сайті СМР та самого підприємства досі директором є депутат-батьківщинець Олександр Зименко); “Зеленбуд” (“слуга народу” Єфрем Лазарев); “Спецкомбінат” (Максим Лашутко змінив багаторічного керівника Євгена Короткевича, який пішов на пенсію. Нового керівника досі судять за відмивання кошитів, одержаних злочинним шляхом. За даними слідства, у 2020 році його підприємство виконувало ремонт амбулаторії практики-сімейної медицини в с. Терешківка Сумського району. Завищення витрат по бюджетним коштам складало майже 250 тис. грн); “Міськсвітло” (депутат від ОПЗЖ Костянтин Тихенко); "Сумижилкомсервіс" (Віталій Середа, до того був керівником комунального жеку “Сумитеплонергоцентраль”); МСК “Сумчанка” (депутат від ОПЗЖ Євген Зюзь).
Поки що тримаються директори-батьківщинці Анатолій Сагач (“Міськводоканал”), Олег Левченко (“Сумикомунінвест”), Тетяна Калінінська ("Центр догляду за тваринами").
2 жовтня в облраді зняли таки одіозного Віктора Федорченка. Офіційно він сам пішов у відставку, неофіційно — його дуже попросили. Його хотіли попросити ще в лютому 2023 року, але тоді він підстрахувався, підписавши розпорядження про проведення сесії дистанційно. Так не можна було провести таємне голосування. А потім домовився. Але домовленостей вистачило лише не півтора роки.
Натомість головою обрали іншого “слугу народу” Олексія Романька з Шосткинщини. У народного обранця задекларовано 3 будинки, 4 квартири, 5 авто, автобус і таке інше. Доходів за 2023 рік — більше 18 млн грн. Має 2 млн грн готівки, 40 тис. євро і 55 тис. доларів. Позичив своїм підприємствам 23 млн грн.
Слідом за це пішли зміни у комунальних підприємствах і обласної ради. Найбільш дивними були призначення у спортивних школах: керівником ОДЮСШ “Регіональний центр зимових видів спорту” став довічно дискваліфікований за організацію договірних матчів ексфутболіст ПФК “Суми” Єгор Луговий.
А ФЦ “Барса” очолив Валентин Безверхий, який був менеджером з маркетингу у ПФК “Суми”, коли цей клуб був виключений з ПФЛ за договірні матчі.
У листопаді змінився керівник Сумської МВА. Олексій Дрозденко, який не здобув особливих успіхів на посаді, повернувся в ОВА на посаду заступника голови.
А замість нього призначили Сергія Кривошеєнка, який буквально за пару місяців до того став заступником Дрозденка. Явно вже тоді готувалася така рокіровка. Поки що не відзначився ні з позитивного, ні з негативного боку. Та і про нього мало що відомо, навіть дати народження.
Дрозденко ж запам’ятався насамперед спробою підкупу його депутатами обласної ради, проблемами з ДФТГ та підвищенням тарифів у маршрутках. Сумнівно, що сам він ними користується аби побачити стан цих “відер з гайками”, як їх кличуть містяни.
Минулого року змінилися чотири керівники у райдержадміністраціях.
Начальником Конотопської РВА став військовий Павло Дудко. Президент призначив його у січні минулого року, до роботи він дістався лише у березні, коли його відрекомендував голова Сумської ОВА Володимир Артюх.
У серпні 2024 року головою Охтирської РДА став депутат облради Павло Роженко. До того був першим заступником голови Охтирської РДА. Після звільнення 14 березня 2024 року голови Охтирської райдержадміністрації Леоніда Клизуба був тимчасово виконуючим обов‘язки голови РДА.
Тоді ж був призначений і голова Сумської РВА Михайло Мельник, який виконував обов’язки голови Сумської РДА з весни 2023 року після звільнення Романа Гученка. Кабмін погодив його призначення ще у квітні 2024 року.
З листопада 2024 року У Роменській РДА також нова керівниця. Нею стала Валентина Назаренко, яка з травня виконувала обов'язки голови. Її попередник Денис Ващенко збирався у ЗСУ, але чомусь застряг у штабі в Києві.
У Шосткинській РВА уже майже два роки т.в.о Оксана Тарасюк після того, як її попередника Віктора Губенка усунули через звинувачення у незаконній націоналізації під час окупації.
А голова Сумської ОВА Володимир Артюх тим часом втрачає заступниць. За минулий рік пішли з посад Марія Зонова, яка приїхала з ними з Вінниччини, і ще одна легіонерка Олена Бойко, яку брав на роботу ще Дмитро Живицький.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Засідання Сумської міської ради у 2023 році проводились у змішаному форматі. 27 депутатів міськради пропустили понад 25% засідань сесій чи...
В рамках партнерства з всеукраїнською громадською кампанією “Атестація місцевих депутатів” аналітики ГО “Місто розумних” проаналізували дисципліну відвідувань депутатами Сумської міської...
Повномасштабна війна та безпекові ризики суттєво обмежили доступ громадян до інформації. Зокрема у 2023 році частина міських та обласних рад...
31 січня 2024 року сплинув термін подання електронних декларацій за попередні 2021-2022 роки....