Під час наради говорили про ризики розповсюдження хвороби серед тварин і методи протидії захворюванню.
Як повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області, на сьогодні на Сумщині зафіксовано 2 спалахи африканської чуми у свиней – у Миколаївській громаді Сумського району, а також у Недригайлівській громаді Роменського району.
За інформацією керівництва Миколаївської сільської ради, вогнище спалаху захворювання виявлено – це одна із місцевих агрофірм, де вже загинуло 76 тварин. На сьогодні визначено місце для захоронення. На підприємстві буде запроваджено карантин тривалістю 40 днів. Також станом на сьогодні, у 3-кілометровій зоні встановили зону захисту, всі домогосподарства, які знаходяться в межах цієї території, будуть обстежені.
У Недригайлівській громаді кілька інфікованих свиней виявили поблизу траси, вже проведені роботи із ліквідації поголів'я. У громаді також визначили зону захисту. До роботи комісії були залучені правоохоронці, аби з'ясувати походження тварин.
"Плануємо здійснити обхід кожного домогосподарства у старостатах, провести облік поголів'я. Також проведемо роз'яснення серед жителів з проханням повідомляти у випадку виявлення захворювання у тварин", – зазначили у Недригайлівській селищній раді
За результатом засідання комісії голова ОВА Володимир Артюх дав доручення керівникам районних адміністрацій, головам громад провести інформаційну роботу серед місцевих жителів, які тримають поголів'я свиней, щодо можливих ризиків інфікування та загибелі тварин.
"Звертаюсь до керівників районів області, голів громад, власників агропідприємств і домогосподарств щодо вжиття обмежувальних заходів, аби не допустити поширення захворювання. Також звертаю вашу увагу на важливість донесення цієї інформації до місцевого населення. Від сьогодні починаємо активну роботу щодо ліквідації наслідків поширення вірусу в області", – наголосив начальник Сумської ОВА.
Як зазначили представники Держпродспоживслужби, загалом у минулому році в Україні було зафіксовано 81 випадок африканської чуми свиней, з яких 4 – в Сумській області.
За інформацією фахівців, збудник вважає всі внутрішні органи, центральну нервову систему і призводить до гибелі тварини. Вакцини для протидії хворобі на сьогодні не існує. Ризиків для людини інфекція не становить, повідомили в ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!