Естафети останнього триместру хвилюють нас не тільки завойованими медалями та втраченими можливостями, а й набраними очками до заліку Кубку націй. Одиночна змішана естафета є передостаннім колективним стартом, адже в Естерсунді ще відбудуться класичні естафети. Та кожний такий старт – це можливість піднятися командам вище у Кубку націй, пише biathlon.com.ua.
Що стосується нашої жіночої збірної, то тут все передбачувано. Наша команда на 10-й позиції. Попереду фінки із відривом у 365 балів, а позаду – команда Польщі із відставанням у 370 очок. Тож було зрозуміло, що сьогодні ні нас не доженуть, ні ми не достанемо суперниць.
У чоловіків в цьому питанні все набагато цікавіше. Поки українці посідають 9 місце. До восьмого, на якому розташувалися австрійці – далекувато, розрив у 175 очок. А от позаду напирають фіни, до яких усього три бали, та словенці, які відстають на 17 пунктів. Тож з огляду на вищесказане, кожний естафетний бал для нашої збірної буквально на вагу золота, чи іншими словами: мінус/плюс один член команди.
На одиночний мікст тренери збірної виставили сьогодні уродженку Сум Анастасію Меркушину та сумчанина Богдана Цимбала. Першими у гонку пішли жінки. Після першого вогневого рубежу досить несподівано лідерство заходила фінка Мінккінен. Втім на нуль, без запасних патронів, відстрілялись 10 команд. А от записний лідер Марте Олсбю-Ройселанд двічі промахнулась і зі стадіону вийшла тільки 12-ю. Втім, після другого вогневого рубежу норвежка виправилась і, відстрілявшись чисто, першою передала естафету товаришу по команді Ветле-С'ястаду Крістіансену. Анастасія Меркушина відправила у гонку Богдана Цимбала 14-м.
Богдану знайомий цей формат гонки. Не так давно, в Ленцерхайде, на чемпіонаті Європи він виступав в одиночному міксті разом з Оленою Білосюк. Нагадаємо, тоді команда зайняла сьоме місце. Стрільбу лежачи українець пройшов з одним додатковим патроном. А лідером на наступне коло пішли: Ветле Крістіансен, Андрейс Расторґуєвс і Єспер Нелін. На стійці швед відпрацював дуже швидко і першим передав естафету. Норвежець двічі потягнувся за додатковими патронами і затримався на рубежі, тож другим зі стрільбища вийшов латвієць, третім - канадець Гоу. Цимбал відпрацював вогневий рубіж чисто і передав естафету 10-м.
Мона Брорссон першою отримала естафетну паличку і першою прийшла на стрільбище. Шведка швидко та чисто відстрілялась і лідером відправилась на стрільбу стоячи. А от канадка Ландер із представницею Латвії Бендікою помінялись місцями перед заключною стрільбою та йшли зовсім поруч. Правда, на стійці обидві спортсменки невдало стріляли, тому лідери у гонці знов змінилися. Першою естафету передала Брорссон, другою – Ройселанд, третьою – австрійка Хаузер. Анастасія Меркушина передала естафету сьомою.
Богдан Цимбал кинувся у бій, відігравати дорогоцінні з огляду на залік Кубка націй місця. Стрільба лежачи краще вдалася норвежцю, який і очолив гонку. Слідом вийшов австрієць Едер, а Нелін з двома промахами пішов на останню стрільбу третім. Втім, швед швидко «підібрав» на трасі Едера і на стійку вони прийшли практично одночасно. Українець же з одним запасним патроном залишив за собою сьому позицію.
Остання стрільба. Крістіансен перший відпрацював і першим пішов за перемогою. А от його переслідувачі дуже багато помилялися, як і наш Богдан, який пішов на штрафне коло. Тож за норвежцем на фініш побігли Ніклас Хартвег зі Швейцарії та представник Латвії Андрейс Расторґуєвс. У такому ж порядку вони і фінішували. Перше місце у команди Норвегії, друге у Швейцарії. А от третє місце вперше в історії етапів Кубку світу у естафетах зайняла команда Латвії. Вітаємо! Зазначимо також, що це взагалі 12-й подіум представників цієї країни на такому рівні. Правда, 11-ть інших були у особистих гонках.
Команда України увійшла в топ-6, посівши шосте місце. Що стосується заліку у Кубку націй, то Україна, завдяки сьогоднішньому результату, набрала 5078 балів та збільшила свій відрив від Фінляндії (5035) та Словенії (5001). Тож чоловіча команда залишається на 9-му місці.
Етап Кубку світу в Нове Мєсто завершився. Тепер біатлонний пелотон чекають в Естерсунді, де 9-го березня змагальна програма розпочнеться індивідуальними гонками.
Одиночна змішана естафета
1. Норвегія (0+7) 36:40,5
2. Швейцарія (0+10) +17,6
3. Латвія (0+9) +29,5
4. Франція (1+11) +45,1
5. Австрія (1+10) +51,4
6. Україна (1+8) +52,6
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
27 грудня в Яворові на Львівщині пройшли гонки переслідування в рамках дорослого чемпіонату України з біатлону....
26 грудня чемпіонат України з біатлону продовжився змішаною естафетою....
25 грудня в Сянках Львівської області стартував чемпіонат України з біатлону....
Останній день третього етапу Кубка IBU в австрійському Обертілліасі розпочався змішаною естафетою. Під сьомим номером на старт вийшла й українська...
У суботу у французькому Ансі пройшли гонки переслідування в рамках третього етапу Кубку світу з біатлону....