Почалось ще з визначення стартових складів: кілька команд вирішили звільнити своїх лідерів від естафетних гонок, інші збірні зробили ставку на класичний мікст, сформувавши пари на одиночку «за остаточним принципом». А на додачу інтриги додала й погода – на відміну від трьох днів особистих гонок, на стрільбищі піднявся сильний поривчастий вітер, який роботу на рубежі перетворив на лотерею, пише biathlon.com.ua.
Але в будь-якій лотереї цього сезону у збірної Норвегії в кілька разів більше лотерейних квитків. І в цій гонці ставка безумовно зіграла. Тренери команди виставили не найсильніший, але досить потужний склад Ветле-С’ястад Крістіансен – Інґрід Тандреволд. Лише на першому етапі скандинави дозволили собі розслабленість: Крістіансен, навіть маючи кращу стрільбу, поступився швейцарцеві Нікласу Хартвегу.
Але вже починаючи з другого етапу, Норвегія захопила лідерство і до завершення гонки жодної секунди не дозволила сумніватись у своїй перевазі. На фініші найближчих суперників скандинави випередили на 41 секунду – дуже багато, як для формату одиночного міксту.
З іншими місцями на подіуми все також було дуже стабільно. Команди Франції та Швейцарії рівно, без зривів, провели усю гонку і заслужено отримали призові місця. Причому срібло французької команди досягнуте абсолютно не основним складом Антонен Ґіґонна – Лу Жанмонно. Швейцарську пару склали Ніклас Хартвег та Емі Басерга.
До речі, наявність номінальних лідерів зовсім не гарантувала боротьби за високі місця. Найяскравіше це підтвердив Себастьян Самуельссон, який під час третього етапу на стійці заробив три кола штрафу! Звісно, після цього шведська збірна перетворилась із претендентів на медалі на суперників за потрапляння до десятки кращих, чого і досягла зусиллями Анни Магнуссен. Також досить дивний вибір зробили тренери Німеччини: Юстус Штрелов і Яніна Хеттіх-Вальтц привели команду лише на 13-ту позицію, маючи досить пристойну, як для сьогоднішніх умов, стрільбу.
Наставники української команди цілком логічно зробили ставку на найкращих снайперів, хоча й передбачали, що уродженець Сумщини Артем Тищенко та уродженка Сум Анастасія Меркушина поступатимуться на дистанції. Але розрахунок зазнав коректив вже на першому етапі: Тищенко став жертвою пориву вітру під час стійки, влучив лише одного разу з перших п’яти пострілів. І у підсумку заробив коло штрафу.
На першій передачі наша команда опинилась на 19-й позиції, і надалі почала важкий шлях з підйому в топ-десятку. На щастя, далі минулось без великих зривів на стрільбі, хоча на другому етапі Меркушиній і довелось використати три запасних патрони. Але сьогодні промахи були масовою проблемою, тому головне було уникати штрафних кіл.
Другу половину гонки українська пара провела дуже добре: лише по одному запасному патрону у Артема і Насті, а Меркушина ще й дуже добре поборолась на останньому фінішному колі з Фуюко Тачізакі, не віддавши позицію японці. Як підсумок – сьоме місце: дуже пристойно, враховуючи загальний непростий стан команди на цей момент.
Такий результат дозволив навіть дещо поправити справи у Кубку націй. Чоловіча команда залишилась десятою, хоча й трішки підібралась ближче до дев’ятих у командному заліку словенців. А жіноча збірна відіграла три позиції і тепер йде одинадцятою. До омріяної топ-десятки – лише 46 очок відставання від США. Продовження боротьби очікуємо у змішаній естафеті вже за пару годин.
Одиночна змішана естафета
1. Норвегія (0+5) 38:54,1
2. Франція (0+6) +41,0
3. Швейцарія (0+8) +49,6
4. Фінляндія (0+8) +1:33,3
5. Австрія (0+10) +1:45,9
6. США (2+9) +2:01,4
7. Україна (1+9) +2:14,1
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!