Науковці вивчили фондові збірки Сумського обласного краєзнавчого музею, Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького, Меморіального будинку-музею А.П. Чехова, Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль, Музейно-виставкового центру «Тростянецький», Охтирського міського краєзнавчого, Лебединського міського художнього ім. Бориса Руднєва, Буринського краєзнавчого ім. Павла Попова і Недригайлівського краєзнавчого музеїв.
Під час роботи з фондовими зібраннями реставратори вивчили стан збереженості музейних пам’яток в умовах воєнного часу, надали консультативно-методичну допомогу щодо умов зберігання і пакування музейних цінностей, їх стабілізації і визначали предмети, що потребують проведення консерваційно-реставраційних робіт.
У фондових і експозиційних приміщеннях працювали фахівці кліматолог та ентомолог, які вивчали мікрокліматичні умови, в яких зберігаються музейні предмети, надавали консультації щодо підтримання сталого мікроклімату, необхідного для збереження музейних пам’яток. Особливу увагу дослідники звернули на умови зберігання музейних предметів у осінньо-зимовий період.
У Сумському обласному краєзнавчому музеї фахівці центру опрацювали близько 450 музейних предметів різних груп зберігання. Реставратори досліджували стародруки, живопис, графіку, тканини, меблі, вивчали природничі колекції музею. Співробітник наукового відділу фізико-хімічних досліджень з використанням ренгенофлуоресцентного спектрометру вивчав елементний склад музейних предметів з металів і папір стародруків.
За результатами роботи відбулося обговорення актуальних питань збереження предметів Музейного фонду України в музейних закладах Сумської області за участі заступника генерального директора з науково-реставраційної роботи центру Тетяни Бичко, в.о. вченого секретаря центру Олексія Грачова, завідуючого Харківською філією реставраційного центру Сергія Омельника, реставраторів, музейників. Було окреслено напрямки подальшої співпраці Національного науково-дослідного реставраційного центру України, обласних краєзнавчого та художнього музеїв.
Фахівці центру відмітили позитивну роботу колективів музеїв Сумщини щодо збереження і стабілізації музейного зібрання у стресових умовах воєнного часу. За результатами роботи співробітниками реставраційного центру будуть складені паспорти обстеження музейних пам’яток з рекомендаціями щодо їх зберігання і визначено перелік пам’яток, що підлягають першочерговій реставрації.