Проєкт був реалізований за Грантом Президента України молодим діячам у галузі образотворчого мистецтва, а презентації його результатів передувала довга й копітка робота.
Фотопроєкт, що був покликаний актуалізувати мистецьку спадщину з фондів музеїв Сумщини та пробудити й зміцнити інтерес суспільства до традиційного українського одягу і унікальної культури нашого народу загалом, завершився виставкою двадцяти чотирьох фотокартин, 12 з яких – репродукції живописних полотен, а інші 12 – фотознімки наших сучасників, що «приміряли на себе» образи персонажів картин. «Оживлення» відбулося і через створення інсталяцій, адже на виставці можна побачити ще й прикраси, стрічки, елементи одягу, предмети побуту, що були використані у процесі відтворення образів.
Особливістю проєкту є те, що на світлинах мешканці міста Суми та Сумської області зможуть побачити своїх подруг, рідних, колег, знайомих у відтворених старовинних строях, які нібито перенеслися у просторі й часі.
Перед початком презентації на виставкових мольбертах вже стояли дванадцять фотокопій живописних полотен із музеїв Сумщини. Відкриття виставки розпочалося з появи «Кричевського», який нібито зійшов зі свого автопортрету, щоб врешті сказати нащадкам найважливіше: «Все минає, залишається назавжди щира правда мистецтва!». Образ відомого художника втілив соліст Сумської обласної філармонії Дмитро Садовничий, котрий виступив і моделлю для відтворення картини «Автопортрет у свитці» Федора Кричевського.
Далі зазвучала пісня «Квітка-душа» у виконанні солістки Сумської обласної філармонії Вікторії Чиж, котра з’явилася в образі української дівчини з однойменної картини Яреми Отришка, а чудовий музичний супровід забезпечила піаністка Єлизавета Левченко. І саме в цей час, на очах у глядачів, у виставкову залу внесли ще дванадцять фото з відтвореними образами, що зайняли своє почесне місце на порожніх мольбертах, поряд з фотокопіями оригінальних картин.
Співкерівницею проєкту «Перевтілення» є заступниця директора Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Людмила Гураль; ️виконавиця проєкту та грантоодержувачка, фахівчиня відділу нематеріальної культурної спадщини Анна Гавриленко; фотохудожниця Ніна Андрієнко; наукова консультантка Вікторія Гавриленко; дизайнери Катерина Ухіна та Євген Колесник. Втілення образів з картин уможливила також співпраця з майстринею з гриму Євгенією Буфархат та керівником фотостудії «Глянець» Вадимом Середою. Вагому роль у реалізації проєкту відіграла тісна співпраця із Сумським обласним художнім музеєм ім. Никанора Онацького, Роменським краєзнавчим музеєм Державного історико-культурного заповідника «Посулля» та Конотопським краєзнавчим музеєм ім. О.М. Лазаревського
Виставка діятиме в зеленій залі Сумської обласної філармонії з 22 серпня до 22 вересня. Всі охочі зможуть ознайомитися з нею, осягнути красу й багатство культурної спадщини Сумщини, переконатися, що мистецтво може бути живим та близьким.
У міській галереї у вівторок, 14 січня, свою творчість представлять школярі та відомий сумський митець....
Агенція промоції "Суми" запрошує до міської галереї на презентацію виставки Лариси Кириченко «Народна вишивка та традиційний одяг»....
Агенція промоції «Суми» запрошує Fashion-виставку, присвячену 25-річчю студії «ART’elь moda»....
Традиційно до новорічних свят у Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відкрито виставку «Зимові візерунки»....
З нагоди Дня Збройних Сил Сумська обласна військова адміністрація презентувала виставку світлин «Незламна Сумщина»....