За даними Центру громадського здоров’я України, від початку сезону в країні офіційно підтверджено 13 випадків захворювання, хоча реальна кількість, ймовірно, значно більша, пише докторка медичних наук інфекціоністка Ольга Голубовська.
Зараження HMPV відбувається повітряно-крапельним шляхом, і вірус може спричиняти як легкі форми захворювання (нежить, кашель), так і тяжкі, наприклад, дихальну недостатність, особливо у людей із серйозними хронічними станами чи після трансплантації органів. Інкубаційний період триває 3-6 днів, а середня тривалість хвороби становить 7-10 днів.
HMPV найбільш активний в помірному кліматі в період пізньої зими та весни. Випадки тяжкого перебігу іноді лікують за допомогою інгаляційного рибавірину, хоча в Україні така форма препарату не зареєстрована.
Експерти вважають, що поширення HMPV є наслідком змін у імунному ландшафті після пандемії COVID-19, яка вплинула на адаптацію мікроорганізмів та на нашу толерантність до поширених збудників. Тривалі періоди ізоляції та обмеження контактів також зіграли свою роль у зниженні імунної реактивності.
Що робити?
Медичним працівникам важливо не затягувати із госпіталізацією у разі прогресування симптомів. При необхідності можна застосовувати емпіричну противірусну терапію.
Метапневмовірус нагадує про необхідність уважного ставлення до свого здоров’я та готовність системи охорони здоров’я до нових викликів.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
З 30 грудня 2024 року до 5 січня 2025 року на ГРВІ перехворіло 81 694 людини, серед яких 43 198...
В Україні вже зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу, який нині косить населення Китаю....