В Україні зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків метапневмовірусу

Метапневмовірус людини (HMPV), вперше виявлений у 2001 році, стає все більш актуальною загрозою для здоров’я населення. Цей вірус належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV) і здатен викликати захворювання дихальних шляхів у людей будь-якого віку, зокрема серед дітей, літніх людей та осіб з ослабленим імунітетом.

За даними Центру громадського здоров’я України, від початку сезону в країні офіційно підтверджено 13 випадків захворювання, хоча реальна кількість, ймовірно, значно більша, пише докторка медичних наук інфекціоністка Ольга Голубовська. 

Зараження HMPV відбувається повітряно-крапельним шляхом, і вірус може спричиняти як легкі форми захворювання (нежить, кашель), так і тяжкі, наприклад, дихальну недостатність, особливо у людей із серйозними хронічними станами чи після трансплантації органів. Інкубаційний період триває 3-6 днів, а середня тривалість хвороби становить 7-10 днів.

HMPV найбільш активний в помірному кліматі в період пізньої зими та весни. Випадки тяжкого перебігу іноді лікують за допомогою інгаляційного рибавірину, хоча в Україні така форма препарату не зареєстрована.

Експерти вважають, що поширення HMPV є наслідком змін у імунному ландшафті після пандемії COVID-19, яка вплинула на адаптацію мікроорганізмів та на нашу толерантність до поширених збудників. Тривалі періоди ізоляції та обмеження контактів також зіграли свою роль у зниженні імунної реактивності.

Що робити?

  1. Не панікувати. Вчасне підтвердження діагнозу, особливо у груп ризику, є ключовим. До тестування на грип і COVID-19 варто додати й HMPV, особливо у госпіталізованих пацієнтів.
  2. Дотримуватися профілактичних заходів. Обмеження контактів із хворими, регулярне миття рук, провітрювання приміщень та вологе прибирання допоможуть знизити ризик зараження.
  3. Зміцнювати здоров’я. Контролюйте хронічні захворювання, приймайте вітаміни, зокрема вітамін D, за рекомендацією лікаря.

Медичним працівникам важливо не затягувати із госпіталізацією у разі прогресування симптомів. При необхідності можна застосовувати емпіричну противірусну терапію.

Метапневмовірус нагадує про необхідність уважного ставлення до свого здоров’я та готовність системи охорони здоров’я до нових викликів.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

В Україні з початку сезону діагностовано 14 випадків метапневмовірусу: це меньше минулорічного
Сьогодні 15:12

В Україні з початку сезону діагностовано 14 випадків метапневмовірусу: це меньше минулорічного

З 30 грудня 2024 року до 5 січня 2025 року на ГРВІ перехворіло 81 694 людини, серед яких 43 198...

У Сумах визначилися із лікарнею, куди кластимуть хворих на метапневмовірус
06.01.2025 13:39

У Сумах визначилися із лікарнею, куди кластимуть хворих на метапневмовірус

В Україні вже зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу, який нині косить населення Китаю....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.