У новому дослідженні вчені виявили, що в 99% води у пляшках по всьому світу містяться вічні хімікати, пише Фокус з посиланням на IFLScience.
Токсичні молекули можуть бути надзвичайно поширені як у водопровідній, так і у воді у пляшках в різних точках планети. Новий аналіз питної води з 15 країн в Азії, Європі, Північній Америці та Океанії показав, що в більш ніж 99% проб води у пляшках містяться перфтороктанова кислота (ПФОК) і перфтороктановий сульфонат (ПФОС). Результати дослідження були опубліковані в журналі ACS ES&T Water.
Зазначимо, що два цих хіміки є прикладами перфоралкільних речовин, відомих як ПФАС або "вічні хімікати". Дослідники зазначають, що ці токсичні речовини широко використовуються в промисловості через свої незвичайні властивості: стійкість до плям, стійкість до прилипання, вогнестійкість.
Проблема полягає в тому, що "вічні хімікати", як випливає з назви, не розкладаються в дикій природі, що призводить до їх накопичення на планеті, зокрема в джерелах води. Результати нового дослідження також показують, що хімікати були виявлені та у водопровідній воді, але в різних кількостях залежно від країни. Наприклад, аналіз проб показує, що в британській воді менше ПФАС ніж у китайській, але все ж таки хімікати присутні в обох зразках.
Хороші новини: вчені вважають, що фільтрація або кип'ятіння можуть видалити від 50% до 90% цих хімікатів. За словами співавтора дослідження, професора Стюарта Харрада з Бірмінгемського університету, результати їхньої з колегами роботи вказують на те, що токсичні хімікати справді містяться в більшості води у пляшках на планеті, але, на щастя для нас, є ефективні методи очищення води.
Науковці визнають, що нинішні рівні ПФАС у більшості зразків води не становлять серйозної загрози для здоров'я людини, нам необхідний постійний моніторинг і регулювання — це матиме вирішальне значення для захисту людства.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Багато людей люблять вирішувати головоломки, вважаючи їх відмінним способом тренування розуму та розвитку інтелекту. Проте, ізраїльські вчені дійшли висновку, що...
Вчені з Китайської академії наук та університету Рейхмана в Ізраїлі провели дослідження згідно з яким швидкий розвиток штучного інтелекту (ШІ)...
Європейська бізнес-асоціація оприлюднила свіжі результати дослідження інвестиційного клімату в Україні. Індекс інвестиційної привабливості зріс на 0,04 бала порівняно з 2023...
Дослідники виявили, що ШІ дає шкідливі медичні поради і може залікувати до смерті....
У ході дослідження були проаналізовані найпопулярніші серед українців соціальні мережі....