Ветерани можуть отримати грант на власну справу. Це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, які відносяться до вищевказаних категорій.
Розмір гранту не має мінімальної межі та не перевищує:
1) для члена сім’ї (чоловіка, дружини): до 250 тис. гривень – створюється одне робоче місце
від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця
2) для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрованих як фізична особа — підприємець, у разі зобов’язання створити:
до 250 тис. гривень - створюється одне робоче місце
від 250 тис. до 500 тис. гривень - створюється два робочих місця
від 500 тис. до 1 млн. гривень:
1) створюється чотири робочих місця;
2) отримувач має бути зареєстрована як фізична особа - підприємець не менше 12 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту;
3) вносить сума співфінансування за рахунок власних або кредитних коштів (30% вартості проєкту).
Станом на сьогодні схвалено 33 заяви на отримання гранту до центру зайнятості. 33 ветеранам виділено 15,7 млн грн. Створено 69 нових робочих місць.
Деталі – дивіться за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/people/ubd.
Також ветерани, ветеранки та члени їх сімей мають можливість взяти Мікрогрант на власну справу, як до речі, й інші жителі Сумщини. Адже подати заявку на отримання гранту до центру зайнятості можуть фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи.
Сума: одне робоче місце – до 150 тис. грн. два робочих місця – до 250 тис. грн. Наразі схвалено 953 заяви, виділено 218,6 млн грн. Створено 1843 нові робочі місця.
Є й інші державні проєкти щодо підтримки ветеранів через центри зайнятості.
Зокрема, фінансова підтримка бізнесу за працевлаштування ветеранів/ветеранок: компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці та єдиного внеску. Для отримання компенсації роботодавець подає до центру зайнятості заяву протягом двох місяців з дня працевлаштування особи.
Деталі: https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/newplace2024, https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/es
Крім того, держава компенсує роботодавцю кошти за облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Розмір компенсації: до 106,5 тисяч грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 1 групи; до 71 тис грн за облаштування одного робочого місця особи з інвалідністю 2 групи.
Деталі: https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid.
А ще учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатне навчання. Цю послугу можна отримати у закладах освіти Державної служби зайнятості у Сумах, Полтаві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Івано-Франківську, Рівному, Львові.
Ветерани та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість обрати свою спеціальність серед 95 професій, 365 освітніх програм у 8 центрах професійно-технічної освіти. Потім або звернутися до центру зайнятості, або подати онлайн-заяву через портал https://www.dcz.gov.ua «Навчання УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни». Після цього бажаючі отримати освіту отримають направлення, а потім відбудеться підписання договору про навчання із закладом освіти та початок навчання.
Також Державна служба зайнятості пропонує ветеранам та учасникам бойових дій скористатися унікальною нагодою – отримати ваучер на навчання. Це документ, що дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій і спеціальностей.
З 1 січня 2024 року вартість ваучера – 30 280 грн. Оплачує ваучер Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Деталі дивіться за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher.