Штучний інтелект дає хибні медичні поради, які можуть бути фатальними

Дослідники виявили, що ШІ дає шкідливі медичні поради і може залікувати до смерті.

Науковці встановили, що відповіді чат-ботів на основі штучного інтелекту на поширені запитання про рецептурні ліки можуть призвести до летальних наслідків або серйозного ушкодження здоров’я. Про це повідомляє видання Daily Mail, інформує hubz.uа.

Під час дослідження фахівці з Університету Ерлангена-Нюрнберга ( у Німеччині) визначили 10 найбільш поширених запитань про 50 ліків, які часто призначаються в США. Серед цих запитань були побічні ефекти, інструкції щодо використання лікувальних засобів. А також були питання про протипоказання щодо прийому препаратів. Тобто, йшлося про випадки, коли застосування ліків є небажаним.

Для проведення аналізу дослідники використали Bing Copilot. Це пошукова система з функціями чат-бота, створена корпорацією Microsoft. Усі 500 відповідей, наданих цією системою, були порівняні з відповідями клінічних фармацевтів і лікарів, що мають досвід у галузі фармакології.

Крім того, відповіді чат-бота звірялися з перевіреним вебсайтом, що містить актуальну інформацію про препарати. У результаті вчені виявили, що надана чат-ботом інформація не відповідала довідковим даним у понад чверті (26%) випадків. А ще була повністю непослідовною або нелогічною приблизно у 3% випадків.

Подальший аналіз 20 шкідливих відповідей показав, що 42% із них могли спричинити помірну або легку шкоду, а 22% – загрожували смертю або серйозним ушкодженням здоров’я. Тож експерти радять пацієнтам не покладатися на такі системи як на джерело точної і безпечної інформації. Бо ШІ дає шкідливі медичні поради.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Науковці дослідили, що головоломки не є панацеєю від недоумства
Учора 11:40

Науковці дослідили, що головоломки не є панацеєю від недоумства

Багато людей люблять вирішувати головоломки, вважаючи їх відмінним способом тренування розуму та розвитку інтелекту. Проте, ізраїльські вчені дійшли висновку, що...

Німеччина починає поставки Україні дронів зі штучним інтелектом
18.11.2024 12:52

Німеччина починає поставки Україні дронів зі штучним інтелектом

Німеччина розпочинає поставки Україні 4000 БПЛА "Mini-Taurus" зі штучним інтелектом. Дрони здатні протистояти російським GPS-перешкодам та можуть атакувати важливі військові...

Новий істотний недолік штучного інтелекту виявили дослідники
11.11.2024 18:33

Новий істотний недолік штучного інтелекту виявили дослідники

Вчені з Китайської академії наук та університету Рейхмана в Ізраїлі провели дослідження згідно з яким швидкий розвиток штучного інтелекту (ШІ)...

70% бізнесів готові інвестувати в Україну навіть під час війни - дослідження
09.11.2024 08:18

70% бізнесів готові інвестувати в Україну навіть під час війни - дослідження

Європейська бізнес-асоціація оприлюднила свіжі результати дослідження інвестиційного клімату в Україні. Індекс інвестиційної привабливості зріс на 0,04 бала порівняно з 2023...

Частка дописів українською мовою в соцмережах збільшилася до рекордних 56%
29.10.2024 15:35

Частка дописів українською мовою в соцмережах збільшилася до рекордних 56%

У ході дослідження були проаналізовані найпопулярніші серед українців соціальні мережі....

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.