У дослідженні зазначається, що штучний інтелект розвивається швидкими темпами, стаючи все більш схожим на своїх людських творців, а сучасні генеративні моделі ШІ вже можуть вести переконливі діалоги, створювати мистецтво, знімати фільми та навіть відтворювати комп’ютерні ігри. Про це пише noworries.news.
Фахівці звертають увагу на те, що великі мовні моделі (LLM), які є основою багатьох сучасних ШІ-систем, потребують величезних обчислювальних потужностей для навчання та функціонування, а такі потужності потребують постійних апаратних оновлень і чіпів, що призводить до накопичення значної кількості електронних відходів.
Дослідження показало, що до 2030 року лише розвиток генеративного ШІ може призвести до утворення від 1,2 до 5 мільйонів метричних тонн додаткових електронних відходів.
За найбільш оптимістичним сценарієм, обсяг електронних відходів може скласти близько 2,5 мільйона тонн на рік, що еквівалентно викиду смартфонів усіма людьми на Землі.
При цьому значну частину відходів становитимуть небезпечні матеріали, такі як свинець, ртуть та хром, що містяться у батареях та друкованих платах. Проте вчені також підкреслюють, що це не обов’язково має бути так.
Згідно з дослідженням, зниження обсягу електронних відходів можливе завдякяки впровадженню стратегій кругової економіки, зокрема подовженню терміну служби апаратного забезпечення та повторному використанню матеріалів. За таких умов, вплив генеративного ШІ на навколишнє середовище можна зменшити до 86%, що стане важливим кроком до стійкого розвитку цієї технології.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Європейська бізнес-асоціація оприлюднила свіжі результати дослідження інвестиційного клімату в Україні. Індекс інвестиційної привабливості зріс на 0,04 бала порівняно з 2023...
Дослідники виявили, що ШІ дає шкідливі медичні поради і може залікувати до смерті....
У ході дослідження були проаналізовані найпопулярніші серед українців соціальні мережі....
Питання подовження життя та уповільнення старіння організму є предметом вивчення з давніх давен....
В процесі роботи над проєктом «Мандри роздільські» був проведений історичний аналіз, завдяки якому вдалося доказати українське єврейське коріння Марка Цукерберга....