Про перебіг всеукраїнської кампанії на Сумщині розповіли під час виїзного брифінгу в ЦНАПі представники влади та силових структур.
«На відміну від країни-агресора, де просто заганяють в’язнів, нічого їм не пояснюючи, Україна − демократична країна. Ми боремось за європейські цінності, тому ми максимально роз’яснюємо та переконуємо, надаємо повну інформацію нашим жителям, − наголосив т.в.о. голови Сумської ОВА Тарас Савченко під час зустрічі з журналістами. − Усі бійці штурмових бригад проходитимуть якісну бойову підготовку. Основне завдання − зберегти життя і здоров’я наших захисників і отримати перемогу. Тому що для нас кожне життя − цінне і важливе».
Одним з варіантів подання заявки є ЦНАП. Жителі Сумської області, які бажають добровільно долучитися до однієї з 8 штурмових бригад, що формуються, можуть це зробити у 6 центрах надання адміністративних послуг в Сумах, Білопіллі, Ромнах, Шостці, Охтирці та Конотопі.
Добровольці, які виявляють бажання вступити до лав «Гвардії наступу» звертаються до центрів надання адміністративних послуг, найближчих до міст їх проживання, в яких перебувають представники бригад.
Під час звернення кандидати задають питання, які їх цікавлять. Якщо людина ще не визначилась, який напрямок її цікавить - Національна гвардія, Національна поліція або ж Державна прикордонна служба, кожен з представників розповідає тонкощі, привілеї – те, що стосується кожного напрямку. І вже, коли людина остаточно визначається, в яку бригаду вона хоче вступати, заповнює анкету кандидата. Після цього, в залежності від виду військової служби, протягом години з кандидатом зв’язуються найближчий підрозділ комплектування для надання інформації, які документи необхідно подати для формування його особової справи.
Для певності, що кандидат відповідає вимогам військової служби, в ЦНАПі за наявності відповідних документів, перевіряють чи доброволець є громадянином України, відповідно до вимог чинного законодавства про військову службу, вік, перевіряють, чи перебуває він на військовому обліку. За можливості, якщо в нього є при собі диплом, перевіряється освіта, щоб більш-менш визначитися з його майбутньою спеціальністю. На цьому етапі кандидат більше ніяких документів не подає.
Елементами відбору кандидатів у штурмові бригади є професійно-психологічний відбір, спеціальна перевірка кандидата, військова лікарська комісія. Після цього доброволець зараховується в списки особового складу.
Як повідомив начальник ГУ Нацполіції в Сумській області Сергій Чиж, наразі до ЦНАПів області вже звернулося 153 добровольці, частина із них – подали відповідні заявки на вступ та заповнили анкети. Крім цього, до бригади «Лють» Нацполіції вступають також і діючі представники поліції − 36 працівників поліції Сумщини подали заявки. Ще 93 цивільних жителя Сумщини подали свої заявки, звернувшись до обласного та до районних управлінь національної поліції.
До штурмових бригад Національної гвардії виявили бажання долучитися близько 100 добровольців. «Чимало з них вже написали відповідні заяви і заповнили анкети, є і ті, які вже прибули на службу до обраних ними бригад. Далі – навчання, бойове злагодження та несення служби», − повідомив під час брифінгу командир військової частини 3051 Національної гвардії України Євген Казанцев.
Не обходять інтересом жителі Сумщини і штурмову бригаду «Сталевий кордон», яка формується на базі Державної прикордонної служби України. Як повідомив заступник начальника 5-го прикордонного загону з персоналу Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Сергій Любашевський, серед головних умов і вимог до кандидатів – добровільність і бажання служити Україні.
«Частина анкет вже опрацьовуються, після чого буде здійснено направлення до місць проходження служби. Кандидати проходитимуть навчання на сучасному обладнанні, здобудуть необхідні навички. Місце дислокації бригади вже визначено. Кістяк «Сталевого кордону» – це військовослужбовці, котрі вже мають бойовий досвід і пройшли службу на фронті», − зазначив він.
Як зазначили під час брифінгу, на Сумщині спостерігається інтерес до набору в бригади на рівні загальнонаціонального. Заявки надходять як від чоловіків, так і від жінок. У сумському ЦНАПі розповіли, що до них зверталися навіть 17-річні юнаки, які виявили бажання захищати країну в складі штурмових бригад. Але, в даному випадку, бажання і мотивації замало - вік добровольців не відповідав вимогам військової служби, згідно чинного законодавства.
Тім, хто пройде відбір в штурмові бригади, гарантують забезпечення сучасним екіпіруванням та новітнім озброєнням.
Для учасників формувань передбачається грошове забезпечення від 25 до 39 тисяч гривень. Додатково нараховуватимуться виплати, пов’язані з виконанням бойових завдань – близько 100 тисяч гривень.
Добровольці пройдуть високоякісну підготовку - вишкіл та злагодження, постійні тренування та участь в операціях на передовій.
«Гвардія наступу» - це унікальна можливість отримати новий досвід, професію та винагороду. Та найважливіше – звільнити українські території від російських окупантів.
Набір добровольців у штурмові бригади «Гвардії наступу» триватиме недовго – спостерігається жвавий інтерес до оголошеної кампанії, тож невдовзі добровольці перейдуть до вишколу.
В Центри надання адміністративних послуг можна звертатися за місцем проживання, щоденно - без вихідних, з 8 до 18 години. Окрім цього, бажаючі долучитися до штурмових бригад можуть заповнити анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію: 080 010 00 20.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В Україні оголошено загальнонаціональну кампанію з набору добровольців у штурмові бригади, які будуть задіяні в деокупації територій....