Відповіді на питання, які стосуються обороноспроможності Сумщини, а саме – реорганізації добровольчих формувань, надали під час брифінгу за участю командира в/ч 7045 Сергія Кир’яна, мера Сум Олександра Лисенка та заступника голови Сумської ОВА Вячеслава Печененка.
Як запевнив під час брифінгу заступник голови Сумської ОВА Вячеслав Печененко, реорганізація не означає розформування або скорочення. Наразі загальна чисельність осіб в добровольчих формуваннях тергромад ні в Сумах, ні в районах області не зменшилась. Зменшилась тільки організаційна структура.
Для прикладу: в Сумській громаді було 9 ДФТГ, тепер - 4. Але весь особовий склад підрозділів 5-ти ДФТГ, які реорганізувались, перейшов у ті 4, що залишились.
Вячеслав Печененко підкреслив, що за безпеку жителі області можуть не хвилюватися. Ця реорганізація не відобразиться на якості обороноздатності Сумщини.
Наразі добровольчі формування Сумської громади продовжують нести службу, дбаючи про безпеку населення.
«Реформування завершилося. Його проводили для того, щоб кожна посадова особа, кожен командир добровольчого формування, кожен представник даного підрозділу знав своє завдання. Командири тих п’яти добровольчих формувань залишаються в строю виконувати визначені завдання, тільки в підпорядкуванні командирів формувань, що діють. Для добровольців, які також виявлять бажання стати на захист Сум та Сумщини, зброя та боєприпаси є», – повідомив Сергій Кир’ян. Також, він додав, що чисельність особового складу ДФТГ навіть збільшилася.
Як розповів під час брифінгу мер Сум Олександр Лисенко, у 2022 році на утримання формувань, облаштування позицій, вирішення інших питань добровольчих формувань з бюджету громади було направлено 160 млн грн. На 2023 рік заплановано відповідне фінансування: на утримання позицій, соціальну підтримку та щомісячні виплати кожному бійцю. І, якщо торік це було 6,5 тис. грн, то у поточному - 8 тис. грн. Заплановано кошти на компенсацію за оплату житлово-комунальних послуг кожного добровольця, на придбання форми та всього, що необхідно на продовження облаштування позицій, крім зброї. Загалом заплановано 246 млн грн.
Також Олександр Лисенко повідомив про те, що зараз ініціюється програма навчання військовим спеціальностям цивільного населення: фізична, тактична підготовка, вишкіл по військовій спеціальності. Планується, що це буде резерв, який, в разі погіршення ситуації, готовий буде взяти до рук зброю та стати на захист громади.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!