Міні-спектакль "Долоня підтримки", яку вихованці театральної студії – молоді люди з інвалідністю, цьогоріч презентували для глядачів, це розповідь про важливість підтримки один-одного.
«Саме в Міжнародний день людей з інвалідністю ми вже багато років проводимо цей захід. Його мета показати для інших мешканців, що люди з інвалідністю мають іноді більше якихось навичок, здобутків, ніж звичайна людина. Не кожна людина зможе вийти на сцену і перейти в актора, відключитися і просто грати, - розповіла Інна Галіченко, завідувачка центру "Берегиня".
До театральної спільноти «Берегині» долучилися театральна студія спеціалізованої школи та театру Нянькіних.
Для людей з особливими потребами сцена – це можливість розкритися, проявити свої творчі здібності. За лаштунками театру – титанічна праця акторів та людей, які допомагають людям з інвалідністю реалізовувати себе в творчості та соціальній адаптації.
«Театр на узбіччі театру» демонстрував вистави не тільки в Сумах - колектив неодноразово брав участь у фестивалях в різних містах України, за участь в яких має багато нагород та дипломів. Навіть під час введення карантинних обмежень, традицію участі в таких заходах не полишили – вони перейшли в онлайн формат.
Вихованці соціального центру розвивають свої творчі здібності і в інших напрямках: ткацтво, кераміка, столярна майстерність тощо.
У рамках заходу до Міжнародного дня людей з інвалідністю було представлено унікальні роботи відвідувачів відділення денного перебування «Спільнота», що працює на базі «Берегині».
Олена Луговська опанувала багато технік: вишивка хрестиком та занизуванням, в’язання гачком, на ткацькій рамці, «канзаши».
Наталія Кирєєва вишиває картини хрестиком і бісером. Окрім цього, захоплюється театральним мистецтвом.
Дера Максим створює дивовижні картини за допомогою бісеру. Максим має інвалідність ІІ групи з дитинства. Хвороба обмежує рухливість, але юнак знаходить сили для творчості.
Роботи молоді з інвалідністю неодноразово були представлені на всеукраїнських та міжнародних фестивалях.
У сумській громаді, за даними управління соцзахисту, зареєстровано 21 тисяча осіб з інвалідністю. Міжнародний день людей з інвалідністю – це звісно, не свято, а можливість ще раз нагадати про людей, які потребують додаткової уваги. Усі ми різні, але комусь на долю випало більше труднощів і задача суспільства надати такі умови, щоб люди з інвалідністю почувалися себе рівними серед інших.
• Ця стаття стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Європейським центром свободи преси та медіа та спрямована на підтримку українських медіа. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Понад 20 років Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування «Берегиня» активно веде напрямок роботи з людьми з інвалідністю. Увесь цей...
З прийняттям нового законопроєкту проходження комісії щодо підтвердження статусу інвалідності значно спроститься і скоротиться, адже більшість процесів будуть оптимізовані та...