Історія ця почалася з того, що ще у грудні 2018 року Сумська міська рада своїм рішенням реорганізувала Комунальну установу “Сумська міська клінічна лікарня №5” у комунальне некомерційне підприємство. Згодом відділ охорони здоров’я своїм наказом перевів нинішнього керівника лікарні № 5 В’ячеслава Петренка на посаду директора цього ж медзакладу. У серпні 2022 року депутати Сумської міськради скасували цей наказ, пише Суспільне.
“Депутати Сумської міської ради скасували наказ відділу охорони здоров’я, бо призначення на нову посаду керівників медичних установ відбуваються за умовою конкурсу, якого не проводили, був лише наказ про переведення”, — розповів керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко.
“Правове управління Сумської міської ради заперечувало позов Петренка, щодо скасування рішення. Наша позиція була така: керівник управління охорони здоров’я не мав права переводити Петренка на посаду директора лікарні, оскільки за положенням управління охорони здоров’я може переводити на посаду тільки за результатом конкурсу. Тобто переведення керівника 5 лікарні В’ячеслава Петренка з однієї посади на іншу повинно було відбуватися виключно за результатами конкурсу, але керівник вирішив перевести його без. Ковпаківський суд скасував рішення міської ради від 31 серпня та поновив Петренка на роботу. Але його і не звільняли” — сказав Олег Чайченко та додав — у рішенні Ковпаківського районного суду було два пункти: 1) скасувати рішення міської ради від 31 серпня; 2) поновити Петренка на роботі. Хоча міська рада не розв'язувала питання щодо його звільнення”.
“Апеляційний суд міста Суми вирішив не змінювати перший пункт рішення Ковпаківського суду, а другий пункт скасував. Тим самим не поновив Петренка на посаді тому, що трудові відносини не були припинені. Протягом судових процесів Петренко і юридично, і фактично був на посаді. Якби його було звільнено, то вже б призначили конкурс. На цей час, за моєю інформацією, він працює на своїй посаді, — розповів керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко та додав: навіть, коли відсутній будь-який наказ чи розпорядження про прийняття на роботу, але людина була допущена до виконання обов’язків працівника, кодекс законів про працю передбачає, що з цього моменту вважається вже укладеним трудовий договір. Навіть якщо по незаконному скасуванню наказу він почав виконувати свої обов’язки, то закон передбачає виникнення трудових відносин і в таких випадках”.
“Оскільки є посилання на рішення Конституційного суду, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої рішення. Але в такому випадку міська рада не скасовувала свої рішення, вона скасувала рішення виконавчого органу і тут суд, на мій погляд, допустив помилку, оскільки 26 стаття, 15 пункт ЗУ “Про місцеве самоврядування” надає право міській раді скасовувати рішення, акти, виконавчих органів”, — сказав Олег Чайченко.
Наразі Суспільне не має коментаря В'ячеслава Петренка, але може опублікувати його коментар чи позицію на своїх платформах.
КНП "Клінічна лікарня № 5" на своєму сайті стверджує наступне.
"Своєю постановою, Сумський апеляційний суд скасував рішення Сумської міської ради, як незаконне, та підтвердив, що Петренко В.Ю. був призначений на посаду у законний спосіб", — йшлося у повідомленні.