![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/a0b56aa4-1d9e-48eb-a4a7-579f6619d785.jpg)
Державні інспектори з охорони довкілля Сумської області провели обстеження території ймовірного забруднення, зазначеної у зверненні, і виявили витік рідини з силосної ями та її подальше потрапляння на рельєф місцевості. Візуально спостерігались сліди накопичення та стоку рідини до водного об’єкту неподалік. У зв’язку із захаращеністю та залісненістю території потрапити до безпосереднього місця впадіння рідини до водойми було неможливо.
Фахівці Інспекції відібрали проби води із водойми та дві проби ґрунту: поруч із силосною ямою і контрольну (фонову) пробу.
Відділом інструментально-лабораторного контролю проведено вимірювання показників складу та властивостей вод та ґрунтів у відібраних пробах. Повний гідрохімічний аналіз відібраної води зробити виявилось неможливим, оскільки вода мала надто темний колір і не підлягала фільтруванню. Проте, висока мінералізація води, значне перевищення вмісту амонію та хлоридів можуть свідчити про потрапляння забруднюючих речовин або недостатньо очищених стічних вод до водойми.
‼️У пробах ґрунту також виявлено значні перевищення (у порівнянні з фоновими концентраціями або ГДК) вмісту амонію амонійного – у 17 разів, сульфатів – у 2,6 рази, фосфору – майже у 5 разів, органічних речовин – у 3 рази.
Осіб, винних у забрудненні земельних ресурсів, було притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 52 КУпАП. Інспекція за наявними матеріалами обрахувала шкоду, зумовлену забрудненням земельних ресурсів через порушення вимог природоохоронного законодавства, яка склала 1 117 грн., та направила претензію порушнику для добровільного відшкодування.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Ще рік тому, 5 червня 2023 року, рішенням Господарського суду Сумської області були задоволені позовні вимоги Інспекції та Конотопської окружної...
Державною екологічною інспекцією у Сумській області опрацьовано повторне звернення, яке надійшло на Гарячу лінію Інспекції, стосовно утворення несанкціонованих сміттєзвалищ на...
Державна екологічна інспекція у Сумській області підбила підсумки заходів державного контролю, вжитих в рамках щорічної природоохоронної операції «Нерест-2024»....
У травні 2024 року до Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшло звернення від мешканця Липової Долини про розміщення на...
Державною екологічною інспекцією у Сумській області у травні було опрацьовано звернення громадянина на Гарячу лінію про утворення сміттєзвалища в...