![](http://dancor.sumy.ua/sites/dancor.sumy.ua/files/imagecache/468x310/dba40be1-b604-4f6a-b852-d77b522e3458.jpg)
Заступниця начальника Сумської ОВА розповіла, що наразі робоча група «Прозорість та підзвітність» дослідила 30 об’єктів із 60. Дослідження включали як робочі поїздки на об’єкти, так і перевірки проєктно-кошторисної документації, зустрічі та наради з керівництвом громад, повідомили в ОВА.
«Робота «Прозорості і підзвітності» спрямована на контроль за ефективністю використання бюджетних коштів, – говорила чиновниця. –Адже, відверто кажучи, не всім областям надали такі значні суми на відновлення, тому наше завдання залишається – ефективність, цільове використання і якість – за цими принципами ми продовжуємо працювати.
Наша робоча група – це не каральний орган. Кожне наше дослідження має практичні рекомендації, які ми й надаємо громадам. І якщо вони навіть десь помилилися, ми вчасно можемо вказати їм на цю помилку і порекомендуємо яким чином їм виправити помилки в межах і в спосіб передбачений законом. Єдине, наголошую, що якщо тергромади не дослуховуються до наших порад і робитимуть якісь неправомірні кроки, то звісно, вони нестимуть за це відповідальність перед правоохоронними органами».
Крім того, розуміючи, що кошти державного бюджету на реалізацію проєктів з відновлення надійшли фактично в серпні – вересні і є ризики їх неосвоєння, Сумська ОВА працює сьогодні ще й в іншому напрямку – щоб ці кошти зробити перехідними.
«Тривалі тендерні процедури, процедури з отримання дозволів на виконання будівельних робіт, а також ризики щодо роботи підрядних організацій, на жаль, часто затримують використання бюджетних коштів. Тому в Сумській ОВА працюють над питанням щодо можливості освоєння невикористаних залишків державного фінансування цього року в наступному періоді», – повідомила Марія Зонова.
Під час брифінгу заступниця Сумської ОВА зазначила, що робоча група «Прозорість та підзвітність» побачила під час своїх досліджень і чимало позитивних прикладів реалізації проєктів з відновлення громадами.
«У нас фактично 60-70% виконання робіт на проєктах з будівництва захисних споруд (це окрема субвенція для облаштування захисних споруд в закладах загальної середньої освіти). Це хороші показники. Є ще позитивні приклади щодо високого рівня виконання робіт в Попівській та Чернеччинській громадах під час реалізації проєктів з будівництва водогонів та водопровідної системи. Активними темпами реалізує свої проєкти Комишанська громада», – повідомила Марія Зонова.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
NEFCO спрямує 25 мільйонів євро на п’ять проєктів відновлення у трьох областях....
За інформацією виконуючого обов’язки директора Департаменту капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації Андрія ЛИТВИНЕНКА на минулому тижні відновлено 4 приватних...
У Тростянці триває відновлення лікарні, яка в березні 2022 року зазнала руйнувань через обстріли з танків та стрілецької зброї....
Тривають роботи з відбудбудови багатоквартирних житлових будинків у Тростянці за адресами вул. Благовіщенська, 53 та вул. Нескучанська, 9. П’ятиповерхівки були...
Представники влади Сумської МТГ та Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) опрацьовують можливості поточного ремонту покрівель у кількох дитсадках...