Губернатор Сумщины заявил, что говорить по-украински его «духовный долг»

В День украинского языка глава Сумской облгосадминистрации Юрий Чмырь поделился в фейсбуке историей взаимоотношений с украинским языком.

Приводит текст на языке оригинала: «Моя бабця викладала українську мову. Пам’ятаю ще змалку, не відставали й батьки, вдома вони завжди спілкувалися чистою українською - подавали приклад. Я прислухався, дещо інколи занотовував… На вулиці однолітки зазвичай переходили на російську, але бажання говорити щирою українською мені прищепила родина. Зараз часто згадую слова та фрази рідних… Як керівник намагаюся завжди говорити державною – це мій духовний обов’язок. Гадаю, завдання кожного – берегти та шанувати рідну мову. Вона – душа й ознака народу і, як гарно написав Павличко, «щоденне чудо», «сонця зір». 
До речі, ці слова із записів». 

Комментарии

сумчанин 1

Щось за три роки , я особисто не помітив, що Юрій Павлович український патріот, окрім того, що він як державний службовець, спілкується українською мовою. У  мене особисто, склалося враження, що Чмирю ближче Росія і її інтереси. Cool  

Гость1111

Прочитал и чуть не прослезился))) Как Люба заливает, ЮП не в курсе как фейсбуком пользоваться, а на украинском он вообще никогда не говорил)

  Инна

        Приятно, что есть желание и понимание. Азаров тоже не очень, но пробует. Надеемся, что и Ю.П. начнет. Для них это все равно, что по- английски.  Но, главное, начать говорить.

   Гость

таки дошло Davie

666

Юрий Петрович!

Раз это Ваша духовная обязанность, то почему Вы в составе той силы которая с этой духовностью борется в лице таких выдающихся деятелей как Димка Табачник и друх оголтелых русских великодержавных шовинистов?

Гость

К сожалению до национально возбужденных не доходит, что депутат оязан говорить с избирателем на понятном ему языке. Если город в большинстве русскоязычный надо и общаться на руском языке или заточить этих "русских собак"(по Фарион и Тягнибоку) в отдельные лагеря. Но издевательства этноцид надо прекращать, особенно в отношении русских детей.

ххх

Жаль, что не его " духовная обязанность" повысить уровень благосостояния жителей области, этим вероятно будет заниматься другой губернатор и наверное очень скоро...

сумчатый

мовно на морозе не мёрзнет - у них вместо кожи ШКУРА
мовно потолки не белят - они их ВЫМАЗУЮТЬ  Big smile

888

Юрий Павлович умнее выглядит, когда говорит на русском. Но должность обязывает идти на поводу у озабоченных мовой кретинов.

Мова - не язык, а диалект.  Диалекто-мовкающих в Сумах всегда называли кугутами. А ведь Сумы всегда славились хорошо  образованными людьми.

Поэтому так дорожат русским языком сумчане.

telepin

888, глупая позиция.

сумчанин 1

Це позиція  кацапствующого совка. Steve  

 джин

 
ххх Сегодня 19:24 Жаль, что не его " духовная обязанность" повысить уровень благосостояния жителей области, этим вероятно будет заниматься другой губернатор и наверное очень скоро...

Нет Гена, причем тут губер?Скорее новій мєр будет заниматься Wink

Veritas

 
Для них это все равно, что по- английски.

 

да прям таки Smile

 
Но должность обязывает идти на поводу у озабоченных мовой кретинов.

Ну если Вы живете в Украине, то эта фраза скорей относится к Вам, т.к. "хорошо образованными людьми" должны соблюдаться и придерживатся не только нормы Конституции Украины и ЗУ но также и международных актов:

у преамбулі до Європейської хартії про регіональні мови й мови меншин від 5 листопада 1992 р. зазначено: «Захист і розвиток регіональних мов або мов меншин не повинні проводитися на шкоду офіційним мовам і необхідності вивчати їх». У першому пункті Гаазьких рекомендацій щодо прав національних меншин на освіту, прийнятих під егідою Організації з безпеки та співробітництва в Європі в жовтні 1996 p., наголошується: «Разом з тим особи, які належать до національних меншин, зобов'язані інтегруватися в більш широке суспільство держави через належне володіння державною мовою». У Пояснювальній записці до Гаазьких рекомендацій це положення ще раз повторюється: «Така інтеграція вимагає набуття міцних знань як мови національної меншини, так і державної мови». Wink

Гость1111

Губернатор заявил, а на их портале про это ничего не сказано и про коллегию не слова, кто не верит может проверить http://sm.gov.ua/

nazar_ukr

Я так розумію, що це була особиста ініціатива отієї гарненької дівчинки на прізвище Карпенко

Слідопит

Шановний пане Юрію! Ваш вислів щодо спілкування на рідній мові-то вислів дійсно чоловіка і політика. Чим більше людина знає мов, тим розумніша і розвинутіша вона. На відміну від багатьох місцевих політиків, наприклад того ж Мінаєва, якому тями не вистачає мову вивчити, Ваша позиція щодо рідної мови викликає повагу. Це дійсно державницький і виважений підхід.

І навіть, якщо в душі -Ви російська людина, навіть якщо Ваш месідж урівноважує проросійську і антиукраїнську, антипатріотичну кампанію, яку зараз розгорнула ПР щодо націоналістів і патріотів, можливо з Вашої подачі - все рівно, хочу Вас похвалити. У Вас є майбутнє і є свій шанс на побудову власної кар"єри і визнання Ваших заслуг. 

Гость 999

 
Но издевательства этноцид надо прекращать, особенно в отношении русских детей.

Где вы их в у нас в Сумах видели? (это к сведению неместных писак)

Шостка

Для 888: Вы абсолютно правы-"мова"  не самостоятельный язык,это диалект.Или как его верно идентифицировали ранее-"малороссийское наречие".Основные признаки самостоятельного языка отсутствуют,а акценты ставятся на фонетические различия,да еще искуссвенно культивируемые.

Слідопит

ВАУ!!!

Сенсація!!! Завтра подаємо панів Шостку і 888 на присудження Шнобелівської премії. Яке блискуче відкриття в сфері лінгвіністики, мовознавства. Які відкриваються горизонти. Довести, що грузинська, вірменська, і інші, то мовні сурогати і діалекти від російської мови. А фіни-колишня периферія імперії- там теж одні діалекти. Більше того! Амнрика-то відстій, справжні є тільки дві мови - російська і англійська. Хоча ту англійську уже давно пора заборонити .І буде в усьому світі одна мова. І Шостці та 888 буде по золотому пам"ятнику  з надписом " ОНИ СДЕЛАЛИ НАШ ЯЗЫК!!!" 

Шостка

Такое впечатление.что в Сумах нет высших учебных заведений,а одни ПТУ,вот свякая шпана,типа СЛИДОПИТА и висит на сайте.Где умные люди?Где AWASS?Где Сумской Гуцул,наконец,- люди с которыми можно вести полемику.

Сложно объяснять кретину, с таким уровнем аргументации,что его мазня на "мове",эти не что иное как фонетическая разновидность РУССКОГО языка,каковым является не только "украинский"-малороссийский,но и великорусский и белорусский диалекты.

Понятно,что фото Фарион в "красном углу"рядом с любымым Стефаном Бандерою,с приложением копии диплома этой "мысткыни" не оставляет ни малейших шансов для проблеска РАЗУМА.Раз в школе учил-значит МОВА есть!!Железобетонно.

Кури бамбук,Макарушка-СЛИДОПИТ,открой хоть какой-нибудь материал по теме и почитай.

Пока "мовнюки" пребывают на уровне начала 20 века,упорно пытаясь убедить публику аргументами архаичного ЭТИМОЛОГИЧЕСКОГО И ЕЩЕ БОЛЕЕ ДРЕВНЕГО-ФОНЕТИЧЕСКОГО подходов в идентификации языка,весь мир в купе с ОМРЫЯНОЙ ЭУРОПОЙ,давно уже пользуются СИНТАКСИЧЕСКИМ.А исходя из его постулатов "мова"-диалект,сиречь построения основных синтаксических форм- ОДИНАКОВОЕ,

Но тебе все равно этого не понять,в методичках от "своЛоты" ничего про это не сказано,максимум,что "це найдрывнийша.найпывучийша мова на зели"

И ты можешь не утруждать себя соблюдением "сучасного правапысу",можешь шпарить "правопысом Голоскевича",або Желихивкою,или пиши как Тарас Грыгоровыч-по русски,я пойму,лишь бы смысл был.

Слідопит

Спокійно, пане Шостка. Так хвилюватись-можна й апетит втратити. Даю витримку з Вікіпедії. Попри різні гіпотези виникнення української мови, виділення (утворення) її з РОСІЙСЬКОЇ не розглядається. Відмінність руська і російська мови Вам зрозумілі, надіюсь? Київська Русь - то не українська, але й не російська територія, етнос і інше. То таки Київська Русь. І якщо одна держава велика, а інша маленька, якщо одна держава виникла раніше, а інша пізніше, то це не значить, що БУДЬ-ЯКА держава не повинна мати ВЛАСНУ мову, культуру, звичаї і ін.

Є різні взаємовиключні концепції історичного розвитку української мови. Основними сучасними гіпотезами є дві:

  • концепція вченого-мовознавця, славіста, доктора філософії академіка Юрія Шевельова — українська мова безпосередньо виділилася з праслов'янської мови. Після розпаду праслов'янської мови у «східних слов'ян» сформувалося п'ять діалектів, два з них — києво-поліський та галицько-подільський — утворили українську мову.

Історію української мови Шевельов поділив на шість періодів:

    • протоукраїнський — VII-ХІ ст.,
    • давньоукраїнський — ХІ-XIV ст.,
    • ранньосередньоукраїнський — XVXVI ст.,
    • середньоукраїнський — середина XVI — перші роки XVIII ст.,
    • пізньосередньоукраїнський — XVIII ст.,
    • сучасний — від останніх років XVIII ст. до сьогодні[3].
  • концепція російського мовознавця Олексія Шахматова (з українських учених близькі погляди на походження української мови мав Агатангел Кримський) — українська мова походить зі «спільноруської прамови», з якої походять й інші «руські мови» (північно-великоруська, південно-великоруська та білоруська). Попри це українська мова суттєво відрізняється від інших «руських мов» різноманітними фонетичними явищами та лексикою.
Новаторською гіпотезою походження української мови є концепція Олександра Царука — після поглиблення диференціації праслов'янського ареалу слов'янство розподілилося на дві великі групи: словенську й антську. До антської підгрупи належить антська прамова, а також українська, білоруська, польська, чеська, словацька, хорватська, верхньолужицька. До словенської підгрупи — словенська прамова, старослов'янська, російська, болгарська, македонська, сербська, нижньолужицька, кашубський і словінський діалекти польської мови, словенська. Дві «східнослов'янські» мови — українська й російська — на початку давнього періоду свого самостійного розвитку були двома найвіддаленішими слов'янськими мовами, які яскраво відображали у своїй структурі специфічні риси двох різних мовних підгруп.[5]
 
А сперечаитсь з вами, пане Шостка люди не хочуть, бо надто радикально (нетерпимо) відноситесь до різних мов і націй. Тут можете Петлюрі руку подати, він теж ладен був стріляти і вішати тих, хто не вкладався в його мовні конструкції. Пані Фаріон-теж. Щось у вас є подібне в обох. 
AWASS

 
Сложно объяснять кретину, с таким уровнем аргументации,что его мазня на "мове",эти не что иное как фонетическая разновидность РУССКОГО языка,каковым является не только "украинский"-малороссийский,но и великорусский и белорусский диалекты.

И не надо НИЧЕГО объяснять, понимаете, есть разные уровни РАЗВИТИЯ человека. Примитивный - мыслит категоряими своей деревни (слава Богу я знаю как деревня от деревни своим диалектом отличается)  и старается , чтобы другие мыслили так, как это происходило в его деревне. Дураку важна ФОРМА, мудрому - Путь развития. Вот и давай говорить, о том, как можно расти!!! А кому этого не дано, те говорят о том, как было ВЧЕРА   Sad

Шостка

РЖУНИМАГУ.

Слыдопытэ,выхоть не позортесь перепечатками из украинской Википедии.Вы здесь еще профессора Бебика процитируйте,он недавно во Львове пирамиды обнаружил,истинный крест!!!!

Читайте внимательно текст.Пытайтесь вникнуть в суть.В СИЛУ ТОГО,ЧТО ОТДЕЛИТЬ ОДИН ЯЗЫК ОТ ДРУГОГО ДОСТОВЕРНО НЕ ВОЗМОЖНО, ИСХОДЯ ЛИШЬ ИЗ "ПРОИСХОЖЕНИЯ" И ЗВУЧАНИЯ СЛОВ,ЛЮДИ ДОДУМАЛИСЬ РАССМАТРИВАТЬ СТРУКТУРУ ЯЗЫКА,ПОСТРОЕНИЕ ОСНОВНЫХ РЕЧЕВЫХ ФОРМ И НА ОСНОВАНИИ ЭТОГО УЖЕ ДЕЛАТЬ ВЫВОДЫ О САМОСТОЯТЕЛЬНОСТИ ОНОГО ЛИБО ОТНОСИТЬ К ДИАЛЕКТАМ.А вы мне нагородили этимологической ботвы полный огород,это вершки,а где же корешки?

Теперь, дебильные,вызванные комплексом неполноценности,высказывания о том,что одна страна "вылыка",подавляет другую, "малэньку но дуже горду",встречаю среди национально-ушибленной публики постоянно.Вам как классическому  ее представителю разъясню ложность сего вашего постулата и надеюсь что вы как "крысиный лев" разнесете ее по сей вашей популяции.

Географический термин "Малая Русь" возник с середины 14 века благодаря тому ,что историческая наука имеет ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО эллинские корни(отец истории Геродот,а совсем не Орест Субтельный).В эллинской,классической традиции историографии,существует правило называть исконные земли народа или племени МАЛОЙ родиной,а колонизированные ими земли-ВЕЛИКОЙ.Малая и Великая Польша,МАлая и Великая Бретань,Малая Азия,наконец  и т.д.)

Отсюда и название Малая Русь,полученное от образованных людей ВЛАДЕВШИХ ТОЛЬКО ЭЛЛИНИСТИЧЕСКОЙ,(к счастью не украинской исторической) ТРАДИЦИЕЙ. Пошло оно из Византия и закрепилось в среде местных образованных людей,главным образом духовенства,перейдя постепенно в бытовое обращение.

Поэтому я смеюсь над любым "украинцем"-это янычар польско-немецкий холоп забывший свое родство и продавший свою веру.Правильно говорил Бузина:"..как только украинец понимает,что он русский,то сразу же успокаивается".

Слідопит

Спокійно, пане Шостка. Життя прекрасне. Вас ніхто в дитинстві не ображав? А в Вашому оточенні хто-небудь зазіхає на Вашу російську мову в побуті? Можливо заставляють Вас на роботі чи де інде спілкуватись українською? Якась повинна бути причина в постійній знервованості. Скільки разів на день усміхаєтесь? Зараз я Вам надам таку можливість. приведу анекдот, що Вас точно потішить, а мене засмуттить, але не сильно.

В українській школі йде урок. Вчителька запитує:

-Діти, яка нація за півлітра зробе все?

-Росіяни, - хором відповідають учні.

-Правильно! А яка нація любить копійки, сейфи, банки?

- Євреї, - хором відповідають учні.

-Правильно! А яка нація за червонець продасть матір і батька?

У класі мовчанка. І раптом із задньої парти хтось тихенько каже:

-Зате як співають ...

Можна наводити дані різних дослідників і у кожного буде своя правда. Якщо Ви вже так глибоко і науково копаєте, то підтвердіть свою і 888 тезу, що українська мова - це не мова, а діалект. Або як елегантно висловився 888, а Ви його повністю підтримали " Мова - не язык, а диалект.

І вперед, за премією, бо такі відкриття бувають один раз на 100 років.  

profitmaker

украинский язык есть ни что иное как продукт ополячивания русского языка

Шостка

Еще для изучения СЛЕДОВ.

Я уже не предлагаю перечитать сканы хоть одного "давньго" документа,дабы найти коренные "РАЗЛИЧИЯ".Хочу лишь отметить некоторые отправные точки по которым можно ПЫТАТЬ СЛЕДЫ.

1)Русский язык после Батыева разгрома не пропал,он сохранился в  исконном виде в Залесской Руси,а не как нам навязывают "украинськы мытци" в Галицком княжестве.Поскольку оное быстро потеряло свой суверенитет,став Польским королевством.Подавление русского языка польским,это естественное явление того времени(таковое относится к любым языкам попавшим в зависимость-они поглащаются более сильным конкурентом) и только воссоединение восточных земель с остальной Русью,остановило этот процессв Малороссии.В Галиции это еще долго продолжалось,оттого и "суржик" их малопонятен и МАЛОПРИЯТЕН малороссам.В сухом остатке имеем замусоренный полонизмами РУССКИЙ язык

2)Грамматика Милентия Смотрицкого-ОСНОВНОЙ учебник грамматики как для русских Польского королевства,так и для русских Московского царства,в течении двухсот лет,вплоть до 18 века.

3)Отсутствие "украинской" грамматики,как таковой до второй половины 19 века.(Ранние попытки Максимовского в 1805 году подвести хоть какую-то грамматику под польско-русский новояз не в счет,он шел путем описания русскими категориями польских заимствований)

4)Кулиш,Драгоманов,Желиховский-дореволюционные изобретатель фонетического написания новояза.На тот момен существовала масса разных "мов",но писали все по-русски.
5)1928 год-"мова" принимает знакомые очертания,разношерстность побеждена.Принят "правопыс Голоскевича" или "Скрыпниковка"-дремучая смесь галичанского и полтавского говоров.,но уже в четких формах правописания.

6)Вторая половина 30-х разгром большевиков-националистов,переход от "скрыпниковки" к существующему ныне "правопысу",более похожему на современный русский язык.

В итоге: "украинский язык"-диалект,искусственно созданый путем фанетической фиксации инородных полонизмов германизмов.Сформировался как адаптация языка господствующего польского населения,русскими для бытового использования.Был по сути сельским диалектом зависимого русского населения.Собственную грамматику и правописание приобрел в начале 20-го века,наряду с языками народов севера и азиатских республик не имевших своей письменности.

Шостка

Ну что же Следопыт,пока я писал продолжение,вы съехали с темы элегантно,чувствуется закалка матерого компьютерного хомячка.

Я же тоже не первый день живу на свете и понимаю цену ваших ПРЕДЛОЖЕНИЙ.Никто ничего не  будет доказывать,ибо в нынещних условиях это невозможно.Куда же девать тыщщи мовознавцив и их НИИ,это же целая индустрия,не все же украинские филологи смогут устроится депутатами в ВР .А "Спилка письмэнныкив"-страшно таже подумать.А как же тогда ЭУРОинтегрировааться?Нет сие положительно недопустимо.

Теперь "про знэрвованисть",вы ошибочно приняли мой охотничий инстинкт(а он у каждого несколько агрессивен)  за нервный стресс,бросте -пустое.У меня хобби-топтать фашиствующих "украинцив",они забано барахтаются,как беременные тараканы нажравшиеся клея.

Теперь хочу ВАС порадовать,мой ребенок ходит в школу с преподаванием на этом диалекте и мы спокойно общаемся на нем.Главное требование-соблюдение установленных в нем норм,иначе-говори на РОДНОМ:)))))))))

profitmaker

это все так но не стоит из-за этого друг друга делить на свой-чужой... главное быть терпимее друг к другу... путь к высокой культуре и духовности лежит только через взаимодействие, а не через разобщение и конфронтацию.. ведь по сути не так уж и важно кто и как говорит главное ведь это ПОНИМАНИЕ!!!!

Слідопит

Скажу не досить делікатно, але то повністю відображає Вашу позицію, пане Шостка "Усерусь-не покорюсь". Вибачайте. Один раз бовкнувши дурницю ви підводите під її виправдання всілякі наукові викладки та теорії. Тягнете їх за вуха і тулите до того, що не  тулиться.

Українська мова не є , як Ви висловились "  "украинский язык"-диалект,искусственно созданый путем фанетической фиксации инородных полонизмов германизмов"

хоча б тому, що штучно ( законодавчо чи іншим способом)  її (мову) ніхто не нав"язував, а вона самостійно розвивалась в своєму природньому середовищі, дійсно в першу чергу на селі. А що, село, що нас годує-то не люди? Люди лиш ті, що працювали в Шостці на порохових заводах і створювали зброю для імперії?

Якщо брати західний регіон, де на українську  мову дійсно дуже впливали Австро-венгрія, Польща, забороняли її, піддавали гонінням та мова таки вижила і зберегла свою самобутність. При тому дійсно маючи багато діалектів німецьких, польських слів. Чи на нашій території, де імперія теж нав"язувала російську, але мова теж змогла зберегти свою ідентичність. Коли Ви проїдете по просторах Росії ви в кожному регіоні знайдете масу діалектів і особливостей мови. І це нормально. Це результпт асиміляції мовних груп різних країн.

І ще. В Вічній книзі сказано, що перші будуть останніми і навпаки. Не так важливо, мові 1000 чи 100 років, все перебуває в динаміці, немає вічних мов. Важливо що є етнос, народ, держава, своя мова. І слава Богу, що є мови і є народи. Але ж багатьом людям не дають спокою чужі мови, так як і чужі держави. Хочеться всіх навчити своєї мови, поведінки. Ото і є імперське мислення. Яскравий приклад та ж Європа, де прекрасно співіснують великі і маленькі країни і поважають одне одного.

За Вашою логікою, пане Шостка, США, наприклад, взагалі не держава і американці - то примітивні люди, бо мови своєї не мають. Мають діалект запозичений з Британських островів. Але чого тоді, як ми такі розумні, то чого такі бідні?

Ну нехай, не премія, але хоча б дисертацію варто захистити на своєму відкритті щодо діалекту. У вченій раді держави російської, звичайно. 

profitmaker

"хоча б тому, що штучно ( законодавчо чи іншим способом)  її (мову) ніхто не нав"язував, а вона самостійно розвивалась в своєму природньому середовищі, дійсно в першу чергу на селі. А що, село, що нас годує-то не люди? Люди лиш ті, що працювали в Шостці на порохових заводах і створювали зброю для імперії?"

Справа не тільки в цьому, надайте менi перелiк хоча б з декiлькох джерел датованих ранiше 14-17 сторiччя (польско-литовська навала) написаних саме украiнською мовою.... але звичайно оригiнал...тому що будь-якi копii, це нi що iнше, як пiзнiшi пiдробки зацiкавлених та заангажованих сторiн....лише тодi э пiдстава, стверджувати, що украiнська мова сформувалася не пiд впливом польськоi, литовськоi чи будь-якоi iншоi мови...

По тематике

З 5 листопада відбудеться безкоштовний онлайн-курс з вивчення та удосконалення володіння українською мовою
23.10.2021 14:15

З 5 листопада відбудеться безкоштовний онлайн-курс з вивчення та удосконалення володіння українською мовою

За фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України, протягом 29 жовтня – 30 листопада заплановано реалізацію проекту «Челендж «Навчай українською»....

Сумчан запрошують на лекцію про таємниці української абетки
13.09.2021 08:02

Сумчан запрошують на лекцію про таємниці української абетки

Книгарня «Є» запрошує на лекцію Алли Ярової «10 таємниць української абетки, які має знати кожен»....

Сумчан запрошують на лекцію про українську мову
19.02.2020 08:04

Сумчан запрошують на лекцію про українську мову

Книгарня «Є» запрошує на лекцію Алли Ярової «Українська на щодень: які помилки ми допускаємо та як їх виправити», що відбудеться...

18.02.2020 08:01

На Сумщині відбудеться фінальний етап ХХ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Підсумковий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбудеться 29 лютого на базі державного професійно-технічного навчального закладу...

Сумчан запрошують на лекцію про українську мову
10.02.2020 08:00

Сумчан запрошують на лекцію про українську мову

Книгарня «Є» запрошує на лекцію Алли Ярової «Українська на щодень: які помилки ми допускаємо та як їх виправити», що відбудеться...

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
18
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
У Сумах пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ з нагоди Дня Конституції України
19
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
Суми. Вечірні враження
30
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022
День вишиванки - 2022

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.