Мета документу – збільшення кількості, зміцнення правових та соціальних гарантій у роботі місцевих та добровільних загонів пожежної оборони.
«Це дієва підтримка, яка особливо важлива під час війни. Рятувальники першими прибувають на місця прильотів. І від того, наскільки швидко це станеться, залежить життя людей. Місцеві та добровольчі загони, які дислокуються безпосередньо у громадах, можуть дістатися до місця пожежі, виникнення надзвичайної ситуації за лічені хвилини. Тому дуже важливо, щоби вони були забезпечені належним чином. Дякую нашим партнерам, які допомагають Сумщині сформувати потужну мережу місцевих та добровільних підрозділів пожежної охорони», – зазначив Володимир Артюх.
Наразі на території області функціонує 109 місцевих пожежних команд і 80 добровольчих підрозділів. Але технічна, соціальна та правова підтримка і досі належним чином не забезпечена.
За словами голови правління громадської спілки «Пожежні-рятувальники України» Ігоря Гасека, у рамках співпраці передбачається укомплектування підрозділів необхідним обладнанням та вирішення ряду інших нагальних питань.
Зокрема, для добровольчих та місцевих підрозділів країни уже зараз формується пакет матеріально-технічної допомоги. Це амуніція, інвентар та техніка, як від міжнародних партнерів, так і від підрозділів ДСНС.
Також до співпраці долучився проєкт USAID «ГОВЕРЛА», у рамках якого громадам-партнерам (а їх на Сумщині – , планується надавати підтримку у вигляді інвентаря техніки, а також всім, хто цього потребуватиме, правову допомогу і захист, повідомили в Сумській ОВА.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!