Це потужний сервер, який зможе охопити та забезпечити безперебійним інтернет-зв’язком усю бібліотечну систему Тростянеччини, посилить можливості бібліотек, як тих, що знаходяться у місті, так і у найвіддаленіших селах громади.
«Вперше я була у Тростянці ще у 2018 році, ще тоді захоплювалася вашими гарними краєвидами, та інноваціями, які запроваджує ваша команда - згадує пані Аманда, - після того, як ми дізналися про страшну трагедію, яка спіткала Тростянеччину після початку повномасштабного вторгнення російських військових, ми вирішили надати допомогу Тростянецькій громаді. За допомогою різних організацій та пересічних небайдужих громадян ми зібрали для допомоги Тростянцю певну суму коштів, а також привезли для вашої бібліотеки потужний сервер, бо почули, що ваш сервер був викрадений росіянами. Також ми привезли для вас декілька сувенірів: видрукувану Конституцію України 1710 року та портрет Пилипа Орлика, а також карту українських земель 1648 року – це все рідкісні документи, оригінали яких перебувають у національному архіві Швеції. Крім цього, ми привезли унікальну настільну гру «Елекшинвіль», яку розробив мій чоловік Макс. Ми перевели цю гру на українську мову та навчимо тростянецьких дітей у неї грати».
Працівники бібліотечних установ, закладів культури Тростянецької громади взяли участь в обговоренні зі шведськими друзями нових ідей, нових напрямків своєї роботи.
Директор Тростянецької публічної бібліотеки Людмила Єфремова зауважила, що бібліотечна система громади потребує придбання та встановлення спеціального програмного забезпечення АБІС Koha, аби відновити електронний каталог, електронні формуляри та електронне книговидання для користувачів з усієї громади.
Аманда та Макс Валентін пообіцяли посприяти придбанню даної програми, та у майбутньому залучати якомога більше шведських організацій та фондів до співробітництва з Тростянецькою громадою.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!