Чи можуть наявні у водоканалу генератори забезпечити подачу води до осель сумчан у разі повної відсутності електропостачання?
З початку воєнного стану сумському водоканалу вдалося отримати від гуманітарних організацій 17 дизель-генераторів високої та середньої потужності.
Проте наявної кількості генераторів недостатньо для забезпечення міста цілодобовим централізованим водопостачанням та централізованим водовідведенням.
Отримане обладнання резервного живлення дозволяє на сьогодні забезпечити мінімальні потреби мешканців у воді, здійснювати перекачування та очищення стічних вод у неповних добових обсягах.
Генератори розподілені таким чином, щоб у разі знеструмлень забезпечувати резервним живленням насоси, які підіймають воду з артезіанських свердловин (з глибини 500-600 м). Піднята вода накопичується у резервуарах на водозаборах та розвозиться автоцистернами по місту.
Додаткових високопотужних генераторів, які забезпечили б роботу тих насосів, що подають воду у місто (у машинних залах станцій другого підйому), у КП «Міськводоканал» поки що немає.
Якщо запас води на кілька днів можна зробити, то послуга з централізованого водовідведення повинна надаватися постійно. Отже, для запобігання техногенній катастрофі та забезпечення звичної зручності містян, більшість генераторів залучена в роботі каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд для відведення та очищення стічних вод.
Щодо перспектив цілодобового забезпечення сумчан водою та водовідведенням під час блекауту, то КП «Міськводоканал» розроблено Регламент роботи об’єктів під час надзвичайних ситуацій.
Відповідно до Регламенту розрахована необхідна кількість дизель-генераторів. Оптимальна потреба передбачає додатково 14 високопотужних генераторів, щонайменше 10 генераторів середньої потужності та не один десяток малопотужних генераторів для ЦТП на загальну суму близько 55 мільйонів гривень. Також підраховані необхідні об’єми палива для стабільної роботи генераторів, що складає близько 3,5 млн грн на добу.
Таких коштів в тарифі підприємства немає, тож свої пропозиції з розрахунками сумський водоканал надав на розгляд міському голові та відповідним структурним підрозділам Сумської міської ради.
Також КП «Міськводоканал» звернулося до Асоціації «Укрводоканалекологія» з проханням посприяти в додатковому отриманні високопотужних генераторів від міжнародних гуманітарних організацій.
А поки підприємство працює над підтримкою технічної справності обладнання та рекомендує сумчанам дбати про запас питної води вдома.
Працівники КП «Міськводоканал» встановили новий пожежний гідрант на проспекті Михайла Лушпи в Сумах....
Працівники КП «Міськводоканал» оперативно ліквідували порив самопливного колектору, що стався на міській залізобетонній каналізаційній мережі діаметром 500 мм....
Минулого тижня фахівці водоканалу в рамках Інвестиційної програми підприємства на 2024 рік замінили два глибинних насосних агрегати – на Ново-Оболонській...
В умовах постійної небезпеки, загрози ворожих атак та виникнення пожеж сумський водоканал працює над покращенням доступності водного резерву для надзвичайників...
Фахівці КП «Міськводоканал» у середу, 27 листопада, під час ремонтних робіт на території одного з сумських водозаборів замінили аварійну водомережу,...