Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх зазначив, що підтримка і повага до ветеранів, членів їх сімей, родин загиблих захисників і захисниць України є ключовими аспектами впровадження ветеранської політики на державному і на регіональному рівнях.
«Основні пріоритети в роботі обласної влади щодо реалізації ветеранської політики відображено в обласній програмі захисту та підтримки ветеранів та членів їх родин на 2024-2027 роки. Це вперше, коли на рівні області було комплексно визначено цільові пріоритети, завдання і заходи стосовно соціальних гарантій та підтримки ветеранів і їх сімей, професійної підготовки та зайнятості, заходів з реабілітації та реадаптації, вшанування пам’яті загиблих захисників і захисниць України», – звернувся він до присутніх.
Так, за рахунок коштів обласного бюджету 1478 захисників і захисниць України та 516 членів сімей загиблих отримали матеріальну допомогу. Напередодні початку опалювального сезону 98 сім’ям виплачена компенсація готівкою на придбання твердого палива. Майже 75 мільйонів гривень виділено на придбання квартир ветеранами та членами їх сімей, які перебувають на обліку за державною Програмою. Це дозволило 33 захисникам придбати власне житло.
28 осіб пройшли навчання на базі Бізнес-школи СНАУ за підтримки Обласної служби зайнятості - за рахунок бюджетного фінансування у сумі понад 200 тисяч гривень. 29 осіб отримали цільові гранти для розвитку власного бізнесу за рахунок коштів Фонду соціального страхування на суму 14 мільноів гривень.
Важливо, що Сумщина займає перше місце серед регіонів за показником створення реабілітаційних відділень/центрів при закладах охорони здоров’я. Понад 16 тисяч ветеранів війни отримали послуги з лікування і реабілітації. Понад 15 осіб отримали компенсацію за проходження МРТ-обстеження та стоматологічну допомогу.
Майже 790 дітей наших захисників мали змогу оздоровитись як на території України, так і за кордоном. І ця робота продовжується.
Серед ключових проєктів на наступний рік Володимир Артюх назвав полальший розвиток інфраструктури підтримки ветеранської спільноти і членів їх родин.
На Сумщині продовжують відкриватися центри життєстійкості, центри психічного здоров’я.
Вже розпочато і ведеться активна робота за підтримки держави та міжнародних партнерів щодо облаштування обласного ветеранського простору, Центру відновлення здоров’я, які забезпечать надання якісних послуг, доступних сервісів і належної підтримки ветеранам та членам їх родин.
Крім того, Володимир Артюх озвучив важливе завдання для влади на місцях - запроваджувати посади помічників ветерана у громадах, щоб забезпечити наших захисників всебічною підтримкою.
За пропозицією членів консультативної ради в подальшому буде опрацьовано також питання підтримки громадських організацій ветеранів та членів їх родин, розширення можливостей обласної програми за рахунок запровадження грантової підтримки ветеранських ініціатив, удосконалення механізму компенсації за проходження МРТ-досліджень тощо.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Які є можливості для учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни та їх родин, куди звертатись за допомогою у...
Представництво німецької неурядової організації «Німецьке об`єднання народних університетів» (DVV International) в Україні оголошує конкурс у 2024 році для ветеранів та...
Соціальна підтримка ветеранів та членів їх сімей, членів сімей загиблих найближчим часом має тенденцію до нарощування - очікується збільшення осіб,...