Члени делегації завітали до Тростянецької міської громади, як найбільш постраждалої у Сумській області від злочинних дій військових рф, щоб висловити готовність ФАО продовжувати надавати екстрену сільськогосподарську підтримку найбільш вразливим верствам населення та забезпечувати стійкість місцевого та світового постачання сільськогосподарської продукції.
У заході прийняли участь Тростянецький міський голова Юрій Бова, заступниця міського голови Олена Волкова, директор комунального підприємства Тростянецької міської ради «Агенція місцевого розвитку» Роман Гловацький.
«Після початку повномасштабної війни ФАО розробила та оновила свій План швидкого реагування та закликає виділити 115,4 млн доларів США для надання підтримки жителів сільської місцевості через надання сільськогосподарської допомоги та забезпечення продовольчої безпеки для тих, хто найбільше постраждав внаслідок війни. – розповіла Наталія Ключник, - У межах цієї програми ФАО вже надала допомогу для 80 000 осіб у 13 областях України та продовжує надавати багатоцільову грошову допомогу для покриття основних потреб для жителів Сумської області.
Як зауважив Дмитро Радко, окрім цього, найближчим часом ФАО надаватиме корми для тварин, а також пілотуватиме програму з надання ваучерів для закупівлі необхідних матеріалів у сільськогосподарських цілях. Підтримка надаватиметься переміщеним особам та приймаючим сім’ям у сільській місцевості, а також найбільш незахищеним верствам населення.
На додаток до цих заходів, ФАО співпрацює з Міністерством аграрної політики та продовольства України над реалізацією Стратегії щодо підтримки зберігання зерна для вирішення поточного дефіциту зерносховищ в Україні з метою надання аграріям необхідного обладнання для зберігання зерна протягом 2022-2023 років.
Під час робочої наради учасники обговорили проблеми й виклики військового стану для аграріїв та методи їх подолання. Порушувалися питання забезпечення потреб посівного матеріалу, забезпечення кормами, упровадження ваучерів на 300 доларів США для ремонту та відбудови приміщень для утримання домашньої худоби, придбання рукавів для зберігання зерна. Крім того, активно обговорювали перспективи подальших проєктів для забезпечення стабільної роботи аграрних підприємств Тростянеччини.
«Наша громада надзвичайно сильно постраждала під час окупації! Неможливо порівняти ті міста, які час від часу перебували під обстрілами, і наше, люди в якому місяць жили під дулами автоматів, цілодобовими обстрілами, ховаючися у підвалах, голодуючи, перебуваючи в цілодобовому страху за своє життя та близьких людей, - наголосив міський голова Юрій Бова, - на сьогоднішній день громада ще не може оговтатися від цього страшного місяця окупації. Малий бізнес знищено на 90%, бюджет громади зменшився на 60%, підприємства закрилися і не працюють. Надія відродити громаду є, у нас великий потенціал для розвитку агропромислового сектору, але потрібна допомога міжнародних фондів. Кожен проєкт, кожна інвестиція, участь у кожній програмі на сьогодні є надважливою, адже люди потерпають без житла, без роботи! Тому подальша співпраця з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) буде продовжуватися, ми докладемо всіх зусиль для якнайскорішого відновлення нормального життя у Тростянецькій громаді, і у всій Україні!»
Наприкінці гості підбили підсумки зустрічі та визначили цілі для подальших проєктів, обговорили стратегію і хід їх виконання. Міська влада пообіцяла всіляко сприяти виконанню всіх програм на території громади: скласти списки жителів відповідних категорій, які можуть розраховувати на підтримку у цих питаннях, розробити та надати до ФАО пропозиції щодо подальшої співпраці у сфері агропромислового розвитку з урахуванням особливостей потреб саме нашої громади.
Тростянецька міська рада