
Відповідний гуманітарний проект реалізується на запит Міністерства аграрної політики та продовольства України у взаємодії з Асоціацією виробників молока України (АПМ), міжнародним благодійним фондом #SaveUA та Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, повідомляється на сайті Мінагрополітики у середу.
Метою проекту є забезпечення продовольчої безпеки в регіонах шляхом покращення якості та безпеки молочних продуктів, що виробляються в країні, головним чином, контролю дотримання гігієни його виробництва. Зокрема, контроль за гігієною культури доїння тварин дозволить уникнути збоїв у подальшій переробці молока з одного боку та появи спалахів захворювань серед споживачів з іншого.
Міністерство уточнило, що до 1 серпня вже 232 молочні господарства підтвердили потребу в отриманні гуманітарної допомоги, з них 95 – з Чернігівської, 78 – з Київської, 59 – із Сумської області.
“За підтримки Швейцарії зацікавлені виробники молока в постраждалих областях отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо.” розмір їхньої квартальної потреби”, – зазначається в повідомленні Мінагрополітики.
За даними Мінагрополітики, до завершення проекту в листопаді 2022 року господарства, що підтримуються, зможуть значно покращити свій фінансовий стан завдяки відновленню ланцюгів постачання продукції. Також важливо, що закупівля товарів здійснюватиметься в українських постачальників, які діяли на ринку і до війни, що дасть їм можливість продовжувати надавати кошти гігієни та обслуговувати молочні господарства і надалі.
“На шляху відновлення здатності молочного сектору України важливо підтримати виробничі технології, побудовані на дотриманні високих стандартів гігієни для якісних та безпечних харчових продуктів”, – підсумувало відомство у повідомленні.
Як повідомлялося, у червні уряд Швейцарії заявив про намір провести консультації для більш ніж 100 молочних господарств із трьох вищевказаних областей. Уряд країни направив в Україну групу консультантів, які надали виробникам рекомендації щодо відновлення продуктивності поголів’я, контролю якості та безпеки сирого молока.
Про це на своїй сторінці в соцмережах повідомила депутатка Сумської міськради Ірина Дяденко....
28 листопада презентували підсумки програми пільгового кредитування енергоефективності для малого та середнього бізнесу України «Додай енергії твоєму бізнесу», реалізованої за...
Світовий банк затвердив Додаткове фінансування для проекту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE) загальним розміром...
Проект «Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління» (SURGE) буде реалізовуватися з 2024 по 2027 рік і має на меті сприяти...
Мешканців громади, житло яких було пошкоджено чи зруйновано внаслідок ворожих атак і ВПО запрошують отримати продуктові набори від БО «Благодійний...