Сім років тому чоловік переніс трансплантацію серця за кордоном. Тоді донорський орган подарував йому шість років повноцінного життя. Але з часом нове серце почало втрачати свої функції. Попри спроби лікування стан Петра погіршувався, і він став у лист очікування для повторної пересадки. Проо це повідомили в МОЗУ.
Ситуація стала критичною, коли серце більше не могло виконувати свої функції. Медичний консиліум встановив для Петра перший статус екстреності в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації (ЄДІСТ). Це означало, що за появи відповідного донора, він отримує першочергове право на пересадку.
Доноркою для Петра стала жінка з Білої Церкви, яка померла внаслідок інсульту. Коли лікарі констатували смерть мозку, родина прийняла рішення про посмертне донорство.
Трансплант-команда Інституту серця провела ретрансплантацію серця, сьогодні пацієнт переведений з реанімаційного відділення у звичайну палату. Стан його відповідає рівню перенесеного оперативного втручання.
Зазначимо, ретрансплантація – процес повторної пересадки реципієнту органу або іншого анатомічного матеріалу. Таке хірургічне втручання – одне з найскладніших в трансплантології. Для українських фахівців це був перший успішний досвід ретрансплантації серця.
Через імунну відповідь пацієнта на трансплантат може порушитися функція пересадженого органа. Через який час – залежить від багатьох факторів: стану здоров’я реципієнта і донорського органа, правильно підібраної імуносупресивної терапії, способу життя та інших.
Так само незворотно може порушуватися функція й інших пересаджених органів. Якщо медикаментозна терапія не здатна зупинити цей процес, єдиним порятунком для хворого стає ретрансплантація. Тоді пацієнта знову вносять в лист очікування і готують до нової операції.
Ретрансплантація також може проводитися, коли орган тривалий період функціонує в тілі людини, але з часом в його роботі трапляється незворотний збій.
Нагадаємо, українські трансплантологи мають досвід повторних пересадок нирки і печінки. Зокрема, у 2022 році у Першому медичному обʼєднанні Львова провели успішну ретрансплантацію нирки 14-річному хлопцю. У 2023 році у Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова повторно пересадили печінку 57-річному чоловіку.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!