До кінця століття близько половини з 215 тисяч льодовиків на Землі розтануть, що спричинить масштабні повені через прориви льодовикових озер. Цей процес стане руйнівним для чотирьох країн – Індії, Пакистану, Перу і Китаю.
До такого висновку дійшли науковці з Університету Ньюкасла у Великій Британії, повідомляє ТСН з посиланням на Science Alert.
Дослідження свідчить, що території, на яких проживає близько 15 мільйонів людей, можуть опинитися під загрозою затоплення.
Найбільша небезпека загрожує Пакистану і Китаю. Зокрема, у Пакистані у безпосередній близькості до льодовикового озера, яке може прорвати, живе понад 2 мільйони людей, у Китаї – мільйон. Перу посідає у цьому рейтингу небезпеки третє місце, а Індія розташувалася на четвертому.
Дослідники зауважили, що передбачити, коли саме льодовикове озеро переповниться, вкрай складно, поки що вчені можуть лише попередити про загрозу.
За їхніми словами, прориви льодовикових озер здатні спричиняти масштабні повені, а шлях руйнування може тягтися більш як на 100 кілометрів.
Нагадаємо, в останньому звіті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) йдеться, що нагрівання планети та підвищення рівня океану прискорюються, останні вісім років були найтеплішими за всю історію спостережень, і ніщо уже не зупинить танення льодовиків.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Середня температура у 2024 році вперше перевищить доіндустріальний рівень більш ніж на 1,5°C. Економічні збитки від екстремальних погодних умов зростуть...
Що відбувається з кліматом на планеті? Як це допомагає відстежувати робота наших вчених на “Вернадському”? До яких змін варто готуватися...
Середня глобальна температура за останнє десятиріччя була на 1,2 градуса за Цельсієм вищою за середню температуру впродовж 1850–1900 років....
На Землі було зафіксовано три найспекотніші місяці за всю історію спостережень з безпрецедентними температурами поверхні моря та безліччю екстремальних погодних...
15 серпня в Туреччині було встановлено абсолютний рекорд температури за всю історію метеоспостережень у країні....