Апокаліпсису не буде, але можлива кліматична міграція – вчений НАНЦ про потепління на планеті

Що відбувається з кліматом на планеті? Як це допомагає відстежувати робота наших вчених на “Вернадському”? До яких змін варто готуватися людству загалом й Україні зокрема?

Про це простими словами розказав очільник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк для видання Главком.

Апокаліпсису очікувати точно не варто. Земляни не загинуть, хоч частина планети дійсно матиме складнощі з виживанням. Це може датися взнаки посиленням демографічних проблем і можливим переміщенням народів з одних регіонів до інших.

Кілька основних тез

В історії людства вже були глобальні потепління. Але те, що ми бачимо упродовж останніх ста років, кардинально відрізняється від попередніх періодів за єдиним показником – швидкістю змін.

Тодішні потепління були викликані природними чинниками, а нинішнє спричинила діяльність людини. Про це можна говорити з цілковитою впевненістю, бо природні зміни завжди відбуваються повільно, а неприродні – нетипово швидко.

За 30-50 років, коли температура підвищиться ще на пару градусів, ми впритул наблизимося до тих умов, які були в епоху динозаврів.

Дані, виміряні на метеомайданчику “Вернадського”, є реперними для відслідковування зміни клімату. Вони передаються у світові центри для використання у моделях атмосфери і, зокрема, для розрахунків прогнозів погоди. Їх враховує і Укргідрометцентр.

В Арктиці потепління відбувається швидше, ніж в Антарктиці. У північній півкулі розташовані основні аграрні і промислові центри світу, забруднення від яких може впливати на хмарний покрив Арктики. Крім того, Антарктида – найвищий континент, тож товщина «атмосферного парника» над ним на менша.

Апокаліпсису очікувати точно не варто. Земляни не загинуть, хоч частина планети  матиме складнощі з виживанням. Можливі переміщення народів з одних регіонів до інших, зі сприятливішими умовами для життя.

В Україні під загрозою – розвиток сільського господарства. Бо для нас збільшення температури повітря означає ризик посилення посухи.

Покататися на санчатах вийде не щороку. Та навіть за найгірших кліматичних сценаріїв сніг ми бачити будемо.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Кабмін оновив правила оцінки шкоди земельним ресурсам
19.12.2024 08:16

Кабмін оновив правила оцінки шкоди земельним ресурсам

Кабінет Міністрів України затвердив зміни до постанов, які стосуються оцінки шкоди земельним ресурсам, завданої збройною агресією рф, та регулювання у...

Поточний рік - найспекотніший за час спостережень
09.12.2024 11:31

Поточний рік - найспекотніший за час спостережень

Середня температура у 2024 році вперше перевищить доіндустріальний рівень більш ніж на 1,5°C. Економічні збитки від екстремальних погодних умов зростуть...

Сумщина отримала новітнє обладнання для моніторингу повітря
08.12.2024 15:53

Сумщина отримала новітнє обладнання для моніторингу повітря

Департамент захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації отримав сучасне обладнання від Програми розвитку ООН в Україні у...

На Сумщині створено першу охоронну зону для збереження степового бабака
03.11.2024 11:44

На Сумщині створено першу охоронну зону для збереження степового бабака

За результатом надісланого звернення та обґрунтування від МБО "Екологія-Право-Людина" Департаментом захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації було...

Екологічні збитки Україні внаслідок російської агресії перевищують 2,6 трильйона доларів
15.10.2024 08:31

Екологічні збитки Україні внаслідок російської агресії перевищують 2,6 трильйона доларів

Станом на вересень 2024 року, внаслідок повномасштабного вторгнення росії зафіксовано понад 6 тис. екологічних злочинів, а завдана шкода оцінюється вже...

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.