Найбагатший російський олігарх потерпає від впливу санкцій

Глава "Норнікеля" Володимир Потанін, один із найбагатших людей Росії, що металургійний гігант переглядає свою стратегію і налагоджує тісніші зв'язки з такими країнами, як Китай, Туреччина та Марокко, через західні санкції щодо російської економіки.

 Російська гірничо-металургійна компанія "Норільський нікель", якою володіє один із найбагатших людей Росії Володимир Потанін, планує цьогоріч скоротити виробництво нікелю та кобальту - ключових компонентів для акумуляторних батарей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Основними причинами такого скорочення, як пише видання, у Росії називають затримку ремонту заводу та вересневу пожежу на НПЗ. Крім того, скорочення обсягів виробництва "Норнікеля" зумовлено тим, що російське виробництво металів страждає від припинення постачання обладнання і технологій західними фірмами.

"Найбільший російський виробник рафінованого нікелю, ймовірно, знизить випуск цього металу на 4-5% з рівня 219 тисяч тонн у 2022 році через проведення ремонтних робіт, які були перенесені з минулого року внаслідок проблеми з постачанням обладнання. Виробництво кобальту скоротиться більш ніж удвічі порівняно з тим, що було до вересневої пожежі на Кольській АЕС", - повідомив старший віцепрезидент компанії Сергій Степанов.

Хоча США та Велика Британія запровадили санкції проти головного акціонера "Норнікелю" Володимира Потаніна, жодних санкцій щодо самої компанії та експорту російських металів не було накладено.

"Проте війна в Україні призвела до перебоїв у логістиці, страхуванні та перевезеннях", - зауважує Bloomberg.

"Норнікель" контролює приблизно десяту частину світового ринку нікелю. Метал і кобальт використовуються в батареях і мають вирішальне значення для "зеленої" революції. У грудні Bloomberg повідомляв, що "Норнікель" планує скоротити виробництво нікелю, оскільки деякі європейські покупці уникають російських поставок, зокрема зважаючи на потенційний надлишок.

Проте, за даними видання, "Норнікель" очікує, що виробництво нікелю цьогоріч становитиме від 204 тисяч до 214 тисяч тонн. Виробництво кобальту може становити 1000 тонн проти 2500 тонн в останні роки.

"Минулого року компанія зосередилася на відновленні своїх ланцюжків поставок та зуміла привезти деяке виробниче обладнання з Азії. Тож, цього року потрібно буде провести відкладений ремонт", - запевнив Степанов.

Bloomberg нагадує, що гірничодобувна компанія Потаніна може виробити 2,6 млн унцій паладію та 643 тисяч унцій платини цього року. У 2022 році було вироблено 2,79 млн унцій паладію та 651 тисячу унцій платини.

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

По тематике

Японія запровадила нові санкції проти росії через війну в Україні
Учора 18:19

Японія запровадила нові санкції проти росії через війну в Україні

У п’ятницю уряд Японії оголосив про додаткові санкції проти росії у відповідь на її вторгнення в Україну....

Танкер російського «тіньового флоту» паралізував рух Босфором через поломку
27.12.2024 18:16

Танкер російського «тіньового флоту» паралізував рух Босфором через поломку

Танкер Cordelia Moon, збудований у 2006 році, рф використовувала для перевезення нафти в обхід санкцій....

Швейцарія розширює санкційні списки щодо росії та білорусі
23.12.2024 16:13

Швейцарія розширює санкційні списки щодо росії та білорусі

23 грудня 2024 року Міністерство економіки, освіти і досліджень Швейцарії (WBF), відповідальне за санкції, оголосило про розширення санкційних списків, що...

У Швеції скасували низку російських балетних вистав через тиск громадськості
20.12.2024 18:32

У Швеції скасували низку російських балетних вистав через тиск громадськості

Вісім концертних залів по всій Швеції скасовують виступи російського театру балету Heritage після того, як спільне зовнішнє розслідування не змогло...

Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет санкцій
17.12.2024 11:50

Рада Європейського Союзу ухвалила 15-й пакет санкцій

Як зазначили у ЄС, його запроваджено з метою подальшого обмеження спроможності росії вести незаконну, неспровоковану та невиправдану агресивну війну проти...

view counter
view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.