Понад 60% операцій стосувалися придбання квартир, тоді як решта – приватних будинків. Найбільшим попитом користується компактне житло: медіанна площа квартир становить 48 кв. м, будинків – 71 кв. м. При цьому більшість угод укладається поза межами обласних центрів – на них припадає 78% від загальної кількості, а на Київ – 10%.
Попит на первинному ринку залишається низьким через підвищені ризики. Кількість угод не перевищує 20% від довоєнного рівня, а нове будівництво переважно зосереджене в західних областях. У столиці забудовники здебільшого завершують вже розпочаті проєкти, хоча процес часто затримується через брак ресурсів.
Частка іпотечних угод за рік зменшилася з 5% до 4%, що співставно з довоєнними показниками. Більшість іпотечних кредитів припадає на Київ та Київську область. Зниження активності частково пояснюється уповільненням програми “єОселя” через зміни в її дизайні та обмежений бюджет.
Ціни на житло демонструють різну динаміку залежно від сегмента. На вторинному ринку вартість у Києві та на заході країни залишається стабільною, тоді як в інших регіонах спостерігається зниження. На первинному ринку ціни зростають, особливо в регіонах із вищим попитом та активнішим будівництвом.
Оренда житла також дорожчає, однак показник “ціна до оренди” в Києві залишається на рівні 10 років. Це свідчить, що купівля житла може бути вигідною альтернативою довгостроковій оренді.
З огляду на зростання доходів, умови для придбання житла зараз є сприятливішими, ніж до війни. Середній показник “ціна до доходу” повернувся до рівнів кінця 2021 року. Водночас безпекові ризики стримують багатьох потенційних покупців.
Ринок нерухомості поступово адаптується до нових реалій, демонструючи обережне, але стійке відновлення попиту.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Українцям, які мають борги за комуналку, слід звернути увагу на те, що в майбутньому у них з цим можуть виникнути...
Серед іноземних покупців квартир у Польщі, перше місце посідають українці. Майже половина помешкань, які були продані особам з-за кордону, були...
У 1,7 рази більше нерухомості придбали українці у 2023 році у порівнянні з попереднім роком. Проте це все ще в...
У 2022 році громадяни України купили в Польщі близько 45% усіх квартир, які минулого року придбали іноземці....