Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
На його думку, цей підхід є ефективнішим як для держави, так і для користувачів. "Людина отримуватиме дохід вже з утриманим податком, який платформа перерахує до бюджету. Це спрощує адміністрування і зменшує бюрократичне навантаження", – зазначив Гетманцев в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Пропонується оподатковувати такі доходи за зниженою ставкою 5%. Подібну спрощену процедуру адміністрування податків рекомендує і Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Водночас Міністерство фінансів пропонувало іншу модель. Вона передбачає, що платформи передають дані про користувачів до Державної податкової служби, а самі користувачі мають подавати декларації і сплачувати податки самостійно. "Це зобов’яже сотні тисяч громадян подавати декларації, що ускладнить процес", – пояснив Гетманцев, наголошуючи на перевагах моделі, де платформи виступають податковими агентами.
Якщо ж користувачі реєструються як фізичні особи-підприємці (ФОП), порядок сплати податків залишатиметься іншим: вони самостійно сплачуватимуть податки.
Раніше повідомлялося, що у межах програми розширеного фінансування України з МВФ передбачено внесення законопроєкту до кінця квітня 2025 року, який запровадить вимоги до податкової звітності цифрових платформ.
Україна також планує приєднатися до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи. Ця угода, яку підтримують близько 30 країн, базується на модельних правилах ОЕСР і передбачає зобов'язання для платформ надавати звітність.
"Ми маємо успішний досвід запровадження обміну даними за стандартом CRS і зможемо ефективно реалізувати нові вимоги. Проте важливо зробити цей процес максимально зручним для громадян, передбачивши спрощене адміністрування і знижену ставку податку", – підсумував Гетманцев.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!