Документ підтверджує, що НБУ буде використовувати режим гнучкого інфляційного таргетування, спрямований на досягнення інфляції на рівні 5% протягом наступних трьох років. Це відрізняється від попереднього режиму інфляційного таргетування, який передбачав досягнення цілі за 9-18 місяців.
До повернення до повноцінного режиму інфляційного таргетування НБУ буде використовувати комбінацію інструментів, включаючи:
- процентну політику: поступове посилення ефективності каналів монетарної трансмісії через облікову ставку, яка буде забезпечувати привабливість гривневих активів.
- валютну політику: пом'якшення валютних обмежень, що буде відбуватись відповідно до Стратегії НБУ.
Валютний курс: режим керованої гнучкості обмінного курсу як перехідний етап до плаваючого курсу, посилюючи зв'язок курсу з ринковою кон'юнктурою, але зберігаючи контроль над ситуацією на валютному ринку.
НБУ також зосередиться на підтримці відновлення економіки та економічної політики уряду, шляхом:
- збереження макрофінансової стабільності: забезпечення цінової, валютної та банківської стабільності.
- сприяння відновленню кредитування: зокрема, на пріоритетних для держави напрямках, відповідно до Стратегії.
Взаємодії з Урядом: залучення зовнішнього фінансування та проведення економічних реформ, включаючи переговори про приєднання до ЄС та співпрацю з МВФ.
Хоча документ не містить нових інсайтів, він чітко визначає напрямки монетарної політики НБУ в складних умовах війни та формує основу для поступового повернення до стабільної економіки.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Національний банк України визначив регламент роботи системи електронних платежів НБУ та порядок роботи банківської системи України в період завершення 2024...
У вересні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася з 946 до 926. Кількість банків залишилася на рівні 62....
Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це рішення сприятиме поступовому поверненню інфляції до цілі 5%...
Посилення валютних обмежень дасть змогу запобігти непродуктивному відпливу капіталу з країни....
Національний банк України з 10 вересня 2024 року вносить зміни до діючих валютних обмежень. Для бізнесу НБУ пом'якшує низку...