“Осучаснюємо перелік професій відповідно до вимог часу і потреб ринку праці. Найбільше змін в сфері ІТ-технологій, де з’явиться 29 нових професій, що відповідають реаліям і є затребуваними роботодавцями. Також нові професії відтепер у медичній сфері, фінансовій. Додаємо професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків, зокрема, тепер маємо фахівців з розмінування, в медичній галузі - протезистів-ортезистів. Загалом у Класифікатор професій додали 42 нові позиції”, - повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна, йдеться на сайті Міністерства економіки України.
Так, за пропозицією Міністерства цифрової трансформації Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як: “Адміністратор веб-ресурсів”, “Аналітик мобільних додатків”, “Інженер зі штучного інтелекту”, “Розробник штучного інтелекту”, “Розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології)”, “Розробник хмарної архітектури”, “Фахівець з безпеки електронних комунікацій” тощо.
9 професійних назв робіт у ІТ-сфері приведено у відповідність до сучасних технологій, зокрема, “Аналітик комп'ютерного банку даних” змінено на “Аналітик даних”, “Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення” – на “Аналітик програмного забезпечення”, “Інженер з програмного забезпечення комп'ютерів” – на “Інженер з програмного забезпечення” тощо.
Одночасно з Класифікатора професій були вилучені 9 застарілих назв професій, наприклад, “Програміст прикладний”, “Програміст системний”, “Інженер із застосування комп'ютерів”, “Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа”.
Окрім того, до Класифікатора професій внесено ряд позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема: “Протезист-ортезист”, “Оператор Служби 112” (надання екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером за принципом „єдиного вікна”), “Черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту”, “Інструктор з просторового орієнтування та мобільності”, “Фахівець з розмінування”, “Аудитор за видами діяльності”, “Фінансовий аналітик”, “Оператор установок дробометного очищення” та “Майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів”.
Довідково:
На сьогодні у Класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В Україні за останній місяць змінився перелік спеціальностей з найбільшою та найменшою конкуренцією. Так, важко знайти роботу в сфері ЗМІ,...
В Україні за час повномасштабної війни на шахтах почали працювати близько 500 жінок, компенсуючи нестачу чоловіків в галузі....
У трьох галузях в Україні помітно зросли зарплати через аномальний дефіцит кадрів....
В Україні під час повномасштабної війни катастрофічно скоротилося працездатне населення. За оцінками експертів скорочення становить близько 40%....
Міністерка розвитку та економічного співробітництва ФРН Свенья Шульце готує разом з міжнародними організаціями та іншими державами міжнародну ініціативу «Кваліфіковані кадри...