Найбільший приріст пропозицій роботи у травні до квітня стався у таких сферах, як «Будівництво, архітектура» (+21%), «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (+17%) та «Сфера обслуговування» (+15%).
Кількість нових та оновлених резюме сягла 366 тисяч — +4% за місяць.
Натомість за місяць помітно зросла кількість пропозицій для пенсіонерів (+18%), людей з інвалідністю, ветеранів та студентів (+15%). Роботодавці все еще активно розглядають кандидатів без досвіду — +17% пропозицій роботи за місяць.
Серед лінійних працівників найбільші зарплати котрий місяць поспіль зберігаються у медіабайєрів (52,5 тисяч). А ось середня зарплата водія-міжнародника скоротилася на 1,5 тисяч грн за місяць — до 40 тисяч. Із зарплатами у 30 тисяч грн у переліку з’явились рихтувальники та ріелтори.
Жінки все ще активніше за чоловіків шукають роботу: 126 тисяч резюме від жінок проти 96 тисяч резюме чоловіків. У травні резюме чоловіків дещо поменшало.
Наприкінці навчального року роботу активно шукали студенти та випускники — кількість резюме у віковому сегменті 16-17 років зросла на 48%. Загалом третина кандидатів у пошуку — без досвіду роботи. Трохи більше —35% шукачів — мають поважний досвід у 5+ років.
ІТ
За даними Djinni, вперше за останні місяці зафіксовано пожвавлення на ринку ІТ: кількість опублікованих вакансій за місяць зросла на 15%. Проте кандидатів у пошуку все ще у 9 разів більше, ніж вакансій.
Спостерігається й позитивна динаміка за наймами: у травні зафіксовано 1226 наймів. Це найвищий показник за рік та навіть більше, аніж було у травні 2021.
Більше третини цих наймів — кандидати з досвідом 5 і більше років. Наймів кандидатів без досвіду — 11%.
Кількість нових бізнесів місяць-до-місяця продовжує рости. У травні українці зареєстрували 28,9 тисяч нових фопів та 3,6 тисяч нових компаній.
За даними SaaS-платформи для управління бізнесом RemOnline в травні до квітня обсяг замовлень у підприємців у сфері послуг та торгівлі виріс на 14%. Це навіть більше, аніж у було в останній місяць напередодні великої війни.
Збільшили обсяг замовлень та перевищили довоєнний рівень і в Одесі, Львові та Дніпрі. Лише Харків досі не може вийти на рівень січня 2022 року. Кількість замовлень там знизилася до 74%.
Найпопулярнішими нішами бізнесу серед нових користувачів залишаються рітейл, авто та мобайл.
Джерело: Опендатабот
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Відтепер пошук роботи стає доступнішим завдяки новому мобільному застосунку, створеному за підтримки урядів Німеччини, Польщі та Програми розвитку ООН....
В Україні на порталі вакансій Державного центру зайнятості розміщено 249 тис. вакансій....
У Польщі 16 млн людей працюють повний робочий день....
У трьох галузях в Україні помітно зросли зарплати через аномальний дефіцит кадрів....
Опендатабот створив рейтинг найбільших роботодавців України, проаналізувавши дані фінансової звітності, яку українські бізнеси щороку мають подавати до Держстату....