Заборона стосується української пшениці, кукурудзи, насіння ріпака та соняшника. Такі тимчасові заходи прийнято через пропускну здатність щодо цих продуктів у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині та за умови, що країни-члени не збережуть жодних обмежувальних заходів, пишуть bykvu.com.
В Європейській комісії наголосили, що існує можливість суттєвого покращення діяльності “коридорів солідарності” та вирішення викликів, пов’язаних із транспортуванням українського зерна на зовнішній ринок.
Раніше речниця Єврокомісії з питань сільського господарства й торгівлі Міріам Гарсія Феррер заявила, що обговорення стосовно можливих торговельних захисних заходів щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України до п’яти сусідніх країн ЄС все ще тривають.
Варто відзначити, що з країн-сусідів України на сьогодні лише Угорщина не скасувала односторонні обмеження проти українського агроімпорту.
Це, своєю чергою, не дозволяє Єврокомісії просуватися в реалізації допомоги для фермерів у п’яти згаданих країнах ЄС, для чого з резервного сільськогосподарського фонду ЄС виділив 100 мільйонів євро.
Як запевнила речниця, Єврокомісія перебуває в контакті з угорською владою, та сподівається, що відповідне рішення буде прийнято вже невдовзі.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
Під час чергової зустрічі керівництва Сумської ОВА в рамках платформи «Діалог влади з бізнесом» говорили про підтримку експорту в умовах...
Молдова досі не ухвалила рішення про продовження ліцензованого імпорту зернових та олійних культур з України, що може мати серйозні наслідки...
Протягом січня-листопада 2024 року в Україну імпортували товарів на суму $63,6 млрд, а експортували – на $38,3 млрд....
Китайські автовиробники активніше експортують до Європи гібридні автомобілі, плануючи розширення модельного ряду в цій категорії. Ці зміни викликані тарифними бар’єрами...
Ключовим ринком збуту української агропродукції в Африці залишається Єгипет, а серед інших важливих партнерів – Лівія, Алжир і Туніс....