Блоги

Більшість учнів 6-х і 8-х класів виконали тести на «середньому» рівні з математики та української мови: результати першого року

Такими є узагальнені підсумки першого року Загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Причому розробники тестів фактично не включали складних завдань високого рівня. Результати моніторингу презентувала 29 серпня Державна служба якості освіти України спільно із експертами проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Узагальнені підсумки першого року Загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану презентував Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК перед директорами шкіл на серпневій освітянській конференції Міністерства освіти і науки України 25 серпня цього року.

«Підтримка й мотивація від учителя позитивно впливає на успішність учня — це аксіома. Вчергове на це вказують і підсумки дослідження. Кращі результати з математики та української мови демонструють учні, які отримують зрозумілі пояснення навчального матеріалу та чіткі вимоги щодо виконання завдань», — зауважив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти України.

За результатами дослідження більшість учнів шостих і восьмих класів виконали тести з математики та української мови на “середньому” рівні. Якість знань учнів визначали за чотирирівневою шкалою — початковий, середній, достатній і високий рівні. Переважно діти здобули від 16 до 50 балів. Причому розробники тестів фактично не включали складних завдань високого рівня.

«Хоч більшість учнів виконали тести з математики та української мови на “середньому” рівні, восьмикласники продемонстрували дещо вищі результати: серед них більший відсоток тих, хто виконав тест на “достатньому” й “високому”» рівнях. При цьому учням легше вдалися завдання когнітивного виміру “знання”, а от із завданнями, над якими необхідно поміркувати, або застосувати знання в конкретній життєвій ситуації, впоралася найменша кількість учнів», — зазначила очільниця управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла РЯБУХА,

В рамках дослідження учні виконували тестові завдання з української мови та математики (алгебри, геометрії) й заповнювали відповідні анкети.

Загальними висновками у результатах тестування є те, що більшість учнів 6 та 8 класів виконали тести на «середньому» рівні (набрали від 15% до 50% тестових балів), учні краще впоралися із завданнями когнітивного виміру «Знання» ніж «Міркування», а успішність виконання тестів пов’язана з такими чинниками, як стать, місце проживання і навчання, виконання учнями домашніх завдань, підтримка і мотивація учнів вчителями, соціально-економічні чинниками.

З української мови учасники дослідження показали кращі результати, ніж з математики. Найскладнішими для учнів виявилися завдання про геометричні фігури і геометричні величини.

Найвищі результати продемонстрували учні, що навчаються у закладах освіти східних областей і м. Києва, найнижчі — на Півдні. З урахуванням переваг очного навчання у школах західного регіону важливо з перших днів 2023/2024 навчального року формувати стратегії подолання навчальних прогалин.

За словами начальниці управління Служби Алли РЯБУХИ: «Для того щоб мати змогу сформувати майбутні освітні стратегії для шкіл треба мати якісні дані, треба мати якісну аналітику, а їх можна отримати у процесі моніторингів.  Державна служба якості освіти, її управління в областях наділені таким функціоналом і проводять моніторингові дослідження (вивчення питань) з метою виявлення проблематики, розроблення рекомендацій для органів влади на рівні держави, на рівні регіонів, громад, а також найважливіше – для закладів освіти, адже саме заклади освіти потребують найбільшої підтримки».

До слова місцеві органи  управління освітою, школи самостійно можуть організувати такі внутрішні моніторинги якості освіти, використовуючи інструментарій, розроблені тестові завдання з навчальних предметів, на платформі Всеукраїнської школи онлайн (ВШО), за результатами яких визначити найбільш проблемні місця в  освоєнні знань та розробити компенсаторні заходи з їх подолання.

Відомо, що моніторинг щодо визначення впливу війни на якість знань школярів відбувся на освітній платформі “Всеукраїнська школа онлайн” у два етапи: в період 16 – 18 травня 2023 року учні – шостих і восьмих класів складали тести з математики,  23 – 25 травня — з української мови. Загалом в Україні дослідженням охоплено понад 12 тисяч учнів шостих та восьмих класів з 250 закладів загальної середньої освіти.

Моніторингове дослідження відбуватиметься поетапно протягом трьох років: перший етап – у травні 2023 року, другий етап – у травні 2024 року, третій етап – у травні 2025 року. 

Результати дослідження:https://tinyurl.com/24ggz6xu

По тематике

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Моніторингове дослідження закладів освіти

Управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області проводиться моніторингове дослідження, що має на меті вивчення стану підготовки закладів дошкільної,...

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
СЕРТИФІКАЦІЯ - 2024

З 10 вересня по 28 жовтня 2024 року освітні експерти Сумщини будуть вивчати практичний досвід роботи вчителів початкової...

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
21 школа Сумщини візьме участь у ІІ етапі тестування учнів 6-х і 8-х класів з математики та української мови

Державна служба якості освіти України спільно з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Інститутом освітньої аналітики та...

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Самооцінювання – це не самоконтроль, а самоаналіз, який веде до саморозвитку

21 лютого 2024 року на базі Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради...

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Діти з інвалідністю та їх батьки

Пам’ятаймо, що батьки дітей з інвалідністю не потребують особливого ставлення чи специфічного спілкування. Вони такі ж батьки, як усі інші....

view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загін "Дельта Форс" (Вільям Юбенк, 2024)
Загін "Дельта Форс" (Вільям Юбенк, 2024)
Кино Кінопалац "Дружба"
17.50
Потяг у 31 грудня (Олег Борщевський, 2024)
Потяг у 31 грудня (Олег Борщевський, 2024)
Кино Планета Кіно
12.15; 16.45; 19.15
Носферату (Роберт Еґґерс, 2025)
Носферату (Роберт Еґґерс, 2025)
Кино Кінопалац "Дружба"
19.50
Каяра (Сесар Селада, 2025)
Каяра (Сесар Селада, 2025)
Кино Кінопалац "Дружба"
10.30
Еммануель (Одрі Діван, 2024)
Еммануель (Одрі Діван, 2024)
Кино Планета Кіно
19.15
Їжак Сонік 3 (Джефф Фаулер, 2024)
Їжак Сонік 3 (Джефф Фаулер, 2024)
Кино Кінопалац "Дружба"
12.00

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.