Видання OBOZREVATEL пише, що насправді російський наратив про те, що Україна може воювати виключно підтримці Заходу, не відповідає дійсності.
У матеріалі йдеться про те, що народ України є одним із головних інвесторів. ЗСУ можуть фінансуватися як за допомогою бюджетних, так і позабюджетних коштів. До таких джерел фінансування належить Державний бюджет, так й волонтерські організації, через які люди можуть переказувати кошти на потреби армії.
Станом на 1 листопада через волонтерські платформи зібрали понад 20 мільярдів гривень. За ці кошти фонди здійснювали закупівлю тактичного одягу, бронежилетів, дронів, електроніки, оптики, обладнання для тактичної медицини, зв’язку, генераторів та зарядних пристроїв, авто та спеціалізованої воєнної техніки.
Видання також пише, що серед приватний інвесторів найбільший внесок зробив п’ятий президент України Петро Порошенко. Його фонд на засадах благодійності системно та цілеспрямовано закуповує техніку, зброю і амуніцію для армії.
Фонд Порошенка сформовано з приватних коштів родини п’ятого президента України. Згідно зі звітністю фонду, від 24 лютого до 15 листопада Фонд спрямував на підтримку ЗСУ 1 млрд. 650 мільйонів гривень або близько 51 мільйонів доларів США за курсом НБУ на момент сплати.
Окрім того, Фонд Порошенка отримав експортні ліцензії на постачання бронетехніки країн-членів НАТО та започаткував спеціальні програми, які окрім закупівель ексклюзивної воєнної техніки, включають навчання та тренінги.
Також серед основних інвесторів української армії видання називає й країни-союзники.
Підтримка України з боку інших країн залежить як від їхніх можливостей, так і від політичної волі – готовності надавати мілітарну підтримку Україні попри тиск Росії. Якщо брати загальний обсяг допомоги, то, за інформацією Кілійського інституту світової економіки, серед країн-союзників лідерами є США, Польща, Велика Британія, Німеччина, Канада. Абсолютним рекордсменом в інвестуванні у ЗСУ є США, які на листопад 2022 витратили більше 16 мільярдів доларів на потреби безпеки України.