Таке бажання є цілком логічним, адже регулярне відвідування бані дарує задоволення душі та користь тілу. Тож якщо ви великий шанувальник паріння в бані, хочете заощадити на регулярних походах туди, або просто не хочете перебувати в приміщенні з іншими – радимо подумати про власну парну.
Відвідування парної – цікава та приємна процедура. Прогрівання організму сприяє зміцненню імунітету, прискоренню метаболізму та покращенню стану шкіри. Це також допоможе позбавитися зайвої ваги, зміцнити серце та судини та швидше подолати застуду.
Також відвідування парної покращує настрій, додає сил та енергії. Таке хобі подарує вам міцне здоров’я та стабільний емоційний стан.
Але для того, щоб оцінити всі переваги бані, потрібно правильно облаштувати парну. Вона має відповідати умовам безпеки та санітарним нормам.
Перш ніж купити все для бані, варто обрати її вид. Основні типи бані, це:
Класична. Досить комфортний варіант, вологість в приміщенні складає 40-70%, а температура не перевищує 70 градусів. Зазвичай паріння в класичній бані легко переноситься якщо немає проблем з серцем.
Римська. Ця парна вважається жіночою, адже вона має високий показник вологості (до 100%) та комфортну температуру (до 60 градусів). Паріння в римській бані відкриває пори та сприяє очищенню організму від токсинів.
Фінська. Ця сауна не для слабаків. Відрізняється дуже великою температурою, яка може досягати 120 градусів. При цьому вологість повітря становить лише 10%. Така парна важко переноситься людьми, які мають занадто високий та низький тиск, або проблеми з серцем.
Турецька баня, або хамам. Її відрізняє високий показник вологості (до 100%), та низька температура (до 40 градусів).
Простіше за все встановити вдома класичну баню. Це комфортний варіант, який підходить багатьом.
У квартирі, де немає місця, можна встановити інфрачервону сауну. Вона компактна та легко підключається до мережі. Температура в такій сауні становить 40 градусів, вологість – 25%. Зазвичай парна розрахована на одну людину.
Для кожного виду бані потрібне окреме обладнання, і купувати його можна лише у спеціальному магазині. Лише так ви можете бути впевнені в якості обладнання та безпеці перебування у сауні.
Незалежно від того, який тип бані ви плануєте організувати, вам будуть потрібні:
Піч для розтоплення. Це головний елемент парної.
Лавки для сидіння.
Парогенератор, якщо ви вирішили облаштувати римську сауну чи хамам.
Люстри та світильники.
Допоміжні аксесуари.
Щоб перебування в парній було комфортним, потрібно також купити шапочки, простирадла, рушники, ароматичну олію та віники для класичної бані.
Облаштування бані – непросте завдання, але результат того вартий. Ви зможете насолоджуватися процедурами паріння, знімати стрес та оздоровлюватись просто в себе вдома.
®