Зловити трофейну рибу в зимовий сезон – неабияка майстерність. Щоби процес полювання на велику здобич був максимально комфортним та ефективним, потрібно приділити максимум уваги підготовці.
Для риболовлі з льоду не завадить мати не тільки потужну вудочку та ефективну наживку, але й додаткову екіпіровку. Одним із найважливіших інструментів є пешня. Без цієї речі виходити на кругу не варто. Як вибрати пешню та правильно нею користуватися – читайте далі.
Деякі рибалки вважають, що пешню використовують лише для того, щоб зробити лунку. Проте це не зовсім так. Звичайно, такий інструмент потрібен для пробиття отворів у кризі, проте він також служить своєрідним елементом безпеки на льоду.
Незалежно від товщини крижаного покриву, пешня має бути в кожного зимового рибалки. Особливо це стосується тих, хто збирається ловити рибу в незнайомій місцевості. Для того, щоб безпечно пересуватися по льоду, не забувайте перевіряти його міцність. Для цього використовуйте пешню. Вона може вберегти від раптового потрапляння під кригу.
Йдучи по кризі, постукуйте пешнею перед собою та поблизу. Якщо у вас з'являються сумніви щодо міцності льоду (він почав тріщати під натиском пешні), варто негайно зупинитися, а потім повільно повертатися назад, тим самим шляхом, яким прийшли.
Якщо ви ще думаєте над тим, купути пешню чи ні, то відповідь однозначна – цей інструмент must have для всіх, хто збирається ловити рибу з льоду! Придбати його можна в спеціалізованому риболовному магазині. Вибрати оптимальний варіант, який буде максимально відповідати вашим вимогам, допоможуть продавці-консультанти.
Пешня – це спеціальний лом для вирубування лунок у кризі. Принцип її використання доволі простий: рибалка тримає пешню за руків’я та ритмічно вдаряє по кризі гострим кінцем лому. Якщо лід вдається пробити з першого ж разу, краще відкласти риболовлю на інший час, бо крига занадто тонка, а це небезпечно.
Конструкція класичної пешні включає 3 елементи:
Руків’я – частина пешні, за яку тримається рибалка під час довбання лунки. Найчастіше вона виготовлена з дерева, покритого водостійким лаком, та має потовщення зверху. Останнє необхідно для того, щоби пешня випадково не вислизнула з рук під час експлуатації. Стандартна довжина руків’я становить приблизно метр, може бути трохи більше або менше.
Наконечник – гостра частина пешні, якою довбають лунку. Його виготовляють із надміцної сталі. У нього заточені грані, яких зазвичай три або чотири. Вони сходяться в гостре вістря. Також є моделі у формі лопаток. “Тригранка” допоможе найшвидше пробити кригу.
Страхувальний мотузок, який кріпиться до руків’я. Він мінімізує ризик випадіння пешні з рук під час продовбування криги.
Обираючи пешню, зверніть увагу на її вагу. Це дуже важливий критерій, від якого залежить ефективність та швидкість роботи. Чим важчий інструмент у руках, тим менше зусиль для прорубування лунки потрібно докладати. Вам достатньо підняти пешню та відпустити – під власною вагою інструмента отвір легко проб’ється гострим жалом.
®