Ця виставка це результат грантового проєкту від Німецького інституту Гете, який авторка реалізовувала протягом останнього року, також хочемо відзначити «Благодійний фонд «Мир Зроби це», в особі Євгена Котляра, за допомогу в реалізації цього проєкту.
Юлія Голінько народилася 1995 року у місті Конотоп Сумської області. У 2013 році під час навчання переїхала до Сум. В 2018 році закінчила Сумський державний університет за фахом «Переклад». Акрилом почала писати ще у час навчання на першому курсі.
Перед випуском з університету розпочала роботу у Сумській міській галереї спочатку як адміністратор, а пізніше як дизайнер візуального контенту. Саме тут в оточенні людей мистецтва постійно надихалася роботами інших майстрів, підкреслюючи для себе особливості людського таланту, знайомлячись з різними видами художніх проявів. Спеціальної художньої освіти не отримувала, малювати навчалася самостійно, але це ніколи не заважало постійно експериментувати над своїми роботами.
Після одного з фестивалів «Ночі міста» захопилася флуоресцентними фарбами, що надавали роботам містичності та магічності, притягували до себе своєю загадковістю. Це спонукало створити власну виставку «Вартові легенд», яку представила у січні 2020 року у Сумській міській галереї.
До повномасштабного вторгнення приймала активну участь в організації музичних та поетичних заходів міста. Разом з колегами працювала над організацією таких проєктів як: «Ніч міста», «Ніч музеїв» «Velolife», «SumyRockFest», «ЕкоКрос», «Школа амбасадорів» та ін. Спробувала себе у ролі живої скульптури, працюючи вуличною акторкою майстерні «Артіль «Міф» під керівництвом Дмитра Буйвала, і, навіть, брала участь у фестивалі вуличного мистецтва у Бельгії в 2021 році.
«Війна змінила дуже багато. В першу чергу, вона змінила нас самих. Повномасштабне вторгнення загарбника, розділило наше життя на до та після, вдарило нас наче струмом в голову нагадуючи та ще раз констатуючи, що війна почалась не зараз, а у 2014 році, і що цей ворог постійно був поруч та чатував на нас в овечій шкурі постійно підриваючи нашу самобутність та свободу, намагаючись змінити код нашої власної ідентичності століттями…
Для багатьох митців війна стала відправною точкою для переосмислення нашої культурної та історичної спадщини.
Я також розпочала пошук власної ідентичності через занурення у таємничу, давню міфологію, символіку наших предків та рун. Я хочу говорити своїми картинами про наш непереможний український дух. Тому серед елементів виставки я бажаю вам знайти нескінченність зв’язку між мертвими, живими та ненародженими, які передають традиції, національний дух і переродження його в ідею нації.
Запрошую вас зануритися у світ власної ідентичності та з’єднатися з духовними коренями нашого народу!»
Виставка триватиме включно до 24 березня, вхід вільний, повідомили в агенції промоції “Суми”.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
«Київська рисувальна школа Миколи Мурашка: Видатні постаті». Під такою назвою в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького відкрито виставку...
У Сумській міській галереї відкрилася міжнародна виставка, присвячена 150-річчю автора герба та перших грошових знаків УНР, художника Василя Кричевського. В...
У Сумській міській галереї презентували виставку фотографій Валерія Бершова "Врода українського народу"...
У Сумській організації Національної спілки художників України презентували виставку, присвячену 300-річчю з Дня народження Григорія Сковороди. Експозиція "Світ ловив мене"...