Виставка робіт художниці, що малює нитками, відкрилася у Сумській міській галереї 2 червня. Ірина з задоволенням розкрила для нас деякі секрети своєї творчості.
- З чого починався Ваш шлях у мистецтві?
- Я народилася і виросла в місті Бердянськ, на березі Азовського моря. Творчість зі мною з самого дитинства: малювання, танці, в'язання, спів, гуртки самодіяльності.
В'язати мене навчила бабуся, коли мені було 6 років. З тих пір це захоплення мене супроводжує все життя.
- Звідки виникла любов саме до художнього мережива?
- Спочатку я в'язала спицями одяг для ляльок, потім в'язала для себе і своїх рідних. У дорослому віці я навчилася в'язати гачком, вивчаючи схеми в книжці, самостійно. Завжди мені подобалися складні візерунки та схеми.
А згодом моєму творчому пориву захотілося чогось незвичайного, я почала шукати себе, вивчила деякі нові ремесла: плетіння з газетних трубочок, вовняну акварель, мокре і сухе валяння, крейзівул, і захопилася ірландським мереживом. Чотири роки тому мені на очі потрапила векторна картинка слона і в моїй голові склався пазл, я зрозуміла, що хочу його зв'язати, взялася за справу і в мене вийшло. А потім інтерес розвивався, я розробила власну технологію створення в'язаних картин, свій напрямок в мистецтві я назвала «художнє мереживо». Тепер в моїй колекції вже понад 50 картин.
- Як народжуються такі полотна?
- Дуже цікавий сам процес роботи. Буває, що ідея приходить блискавично, а буває, роками виношується якась думка. Початок завжди дуже довго і ретельно продумується, підбираються нитки, колірне рішення, візерунок, мотиви й елементи, іноді я працюю з природними матеріалами і створюю об'ємні картини.
- Які теми у творчості для Вас найбільш привабливі?
- У своїй творчості намагаюся торкнутися цікавих тем.
Я завжди відображаю історію людства, де між мереживними петельками можна побачити, відчути, що відбувалося, відбувається у світі, що грає важливу роль у вихованні, викликає душевні та позитивні емоції.
- Що Вас надихає на створення робіт?
- Мене надихає творчість народів світу, від стародавніх наскальних малюнків, до шедеврів великих художників, від ретро-плакатів, коміксів, до сучасних скетчів. Природа, музика, філософія так само вносять свій внесок у створення картин.
Я - художник; мій пензлик - це гачок; фарби - це нитки, а замість полотна у мене в'язана сітка.
- Які плани на майбутнє?
- У мене завжди багато ідей щодо подальшого розвитку. Фестивалі, конгреси, конкурси та виставки вже заплановані на наступний рік.
А ще Ірина Картамишева працювала над створенням анімаційного фільму «Як козаки кота рятували». Над фiльмом працювали і сумські таланти: режисер Ігор Мироненко, помічник режисера Юлiя Лесiна. Мультфільм був представлений на фестивалі анімації «Равлик-Фест-2019».
Подивитися фільм можна тут:
Переглянути роботи та насолодитися чарівним світом художнього мережива можна у Сумській міській галереї до 14 червня.
Вхід вільний з дотриманням карантинних вимог, повідомляє Агенція промоції «Суми».
14 січня в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва презентовано виставку «НОВІ-СТАРІ СКІФИ» із колекції сумського музею «Причал...
Сумчан приглашают познакомиться с новой выставкой молодой художницы, рисующей пальцами ног....
Коли людині потрібен заряд енергії – вона часто п’є каву. А ще цей напій можна використати в живописі – виконати...
Дебют – це завжди непросто. Почуття невпевненості, страху, переживання. Уперше презентувати публіці свій талант, свої роботи – нелегко, але так...
С 10 октября по 3 ноября на третьем этаже универмага «Киев» сумчане и гости нашего города могут посетить выставку пушистиков...
Юлія Лесіна
Не зовсім вірна інформація! Над мультфільмом "Як козаки кота рятували" працювали ( окрім Ігоря Мироненко,Олесі Мироненко та Юлії Лесіної) ДІТИ з Маріуполя, Черкас, Запоріжжя і т.д. - учасники Равлик-фесту. Створене це малесеньке диво за один вечір. А так - гарна стаття! Майстриня дійсно дивовижна!!!