Переплетіння реальності і казки, сучасності й давнини, пристрасті й чуттєвості із сірістю буденності. Таким побачив безсмертний твір Лесі Українки колектив Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна
«Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку «в умі держала», як ми йшли якимсь лісом з маленькими, але дуже рясними деревами. Потім я в Колодяжному в місячну ніч бігала самотою в ліс і там ждала, щоб мені привиділась Мавка. Зачарував мене сей образ на весь вік». – так про свою героїню пише українська письменниця у листі до матері.
Врешті твір, який неодноразово ставили на сценах різні театри України, на який в США навіть створили відеогру, знайшов своє втілення і на головній театральній сцені Сумщини. За нього взявся молодий режисер Роман Козак.
На передпрем’єрному показі (його театрали ще називають здачею вистави) директор театру Микола Юдін назвав цю виставу феєричною в усіх сенсах цього слова.
«У цій постановці задіяний фактично увесь театр, – говорив він. – Про що вона? Втрата гармонії між людиною і природою обертається катастрофічними наслідками. Бажання людини бути «вінцем творіння» руйнує зв'язок із природою. Це фантазія на тему, що може трапитися в недалекому майбутньому, коли віковічний дуб стане останнім оазисом на планеті, коли людині не вистачатиме ресурсів, коли жага до життя буде лише вбивати».
«Лісова пісня» у «щепкінців» є справді незвичною для сумського глядача. Замість зеленого прадавнього лісу – символічне дерево з білими ліхтариками, замість трьох персонажів – Лісовика, Водяника і Дядька Лева – один, який поєднує образи їх усіх. Його грає на сцені заслужений артист України Сергій Медін. «Дядько Лев і є Лісовиком. Це посланець з інших часів, він прийшов до нас — від наших предків. Він і бере на себе місію відновити гармонію між людиною та природою з допомогою двох начал — природного (Мавка) і людського (Лукаш)», – йдеться в анотації до вистави.
Цікавими також є мова окремих персонажів, одяг та пристрасні й жагучі танці лісових мешканців. Зокрема, Мавка (Діана Каландарішвілі) розмовляє як справді неземне створіння. А от нелісові мешканці Мати (заслужена артистка України Тамара Корінна), Килина (Олена Оноприйко) та й сам Лукаш (Юрій Оноприйко) одягнені в костюми нашого часу – аж надто офіційні й прозаїчні.
Вражали і декорації та персонажі, які демонстрували вплив цивілізації на ліс (особливо люди у протигазах). А ще пісні – кращі зразки українського та староукраїнського фольклору, які зачаровували своєю мелодійністю та драматичністю.
Прем’єра апокаліптичної феєрії «Лісова пісня» відбудеться в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна 20 жовтня.
Творчий колектив сумського Національного академічного театру імені М.Щепкіна представив сумській публіці прем’єру вистави «Птах на горищі»....
17 травня на теренах культурного простору Сумщини відбулась воістину історична подія....
Сумський Національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна представив глядачам виставу «Людина є людина» за п’єсою Бертольта...
Луганський обласний український музично-драматичний театр – двічі переселенець. Уперше закладові та його співробітникам довелося тікати від війни 2014 року. Тоді,...
Сумські театри підготували для маленьких сумчан казкові вистави, які будуть показувати майже протягом місяця....