У першій частині нотаток піде мова про Львів як фестивальне місто, адже запрошували у тому числі й на XI національне свято шоколаду. Їздила до столиці Західної України група журналістів на запрошення місцевого відділу промоції, який постійно пропагує своє місто як серед жителів України, так і поза межами нашої країни. Тепер можна порівняти, як розвиваються у цьому напрямку Суми та Львів.
З 14 до 16 жовтня у Львові панувала шоколадна атмосфера. Протягом трьох днів Свята місцеві виробники шоколаду та кондитерські у Львівському палацу мистецтв та поряд із ним представили свою найсмачнішу продукцію.
Кожен гість, заплативши попередньо за вхідний квиток 30 грн, мав змогу спробувати оригінальні шоколадні напої, придбати «шоколадні» сувеніри та взяти участь у різноманітних майстер-класах від українських шоколатьє.
У рамках Національного свята шоколаду традиційно працювала Галерея скульпторів.
Протягом трьох днів скульптори на очах у відвідувачів створювали із шоколаду тематичні фігури, які доповнили Шоколадне місто Львів.
Також на Національному святі шоколаду працював майданчик майстер-класів за участі професіоналів кондитерської справи. Протягом трьох днів Свята кондитери ділилися своєю майстерністю та пригощали усіх відвідувачів смачними десертами.
Не обійшли увагою відвідувачі й інтерактивний Музей шоколаду, в якому відвідувачі змогли дізнатися більше про історію шоколаду, та про те, з чого та як його виробляють, а ще наочно побачити основні компоненти шоколаду.
Для маленьких відвідувачів шоколадного фестивалю влаштували Дитяче шоколадне королівство, де діяла кондитерська, дитячий театр, працювали різноманітні ігрові зони, а ще можна було пограти у великі шахи (щоправда, дерев’яні) та навчитися робити різноманітні речі, солодкі й не тільки.
Приємним сюрпризом для усіх відвідувачів стало частування фестивальним какао. І це було особливо актуально, адже погода не тішила, тож какао зігрівало. Для дорослих пропонували і дещо міцніше – наприклад, глінтвейн. Також можна було скуштувати не лише солодощі а й смажені ковбаски чи картоплю та багато інших частувань, адже деякі малюки просто не хотіли покидати Свято, тож батькам доводилося подумати не лише про десерти.
На спеціально обладнаній сцені постійно виступали місцеві гурти, які розважали публіку.
- Протягом усіх трьох днів ми намагалися здивувати та розважати усіх відвідувачів Свята шоколаду. І я вважаю, що нам це вдалося. Адже активності були продумані таким чином, щоб було цікаво усім – і дорослим, і дітям. Але ми не зупиняємося, і наступного року знову здивуємо, - запевнив директор Національного свята шоколаду Андрій Сидор.
Наступне Свято шоколаду планується вже в березні 2017 року. Якщо ви ще не були у Львові, вам варто запланувати поїздку саме на цей час.
Директор Національного свята шоколаду Андрій Сидор розповів сумчанам про історію Свята, яке веде свій відлік із 2008 року.
- Тоді у нас було зовсім небагато учасників, трохи більше відвідувачів, - поділився він. – Це були травневі свята, було досить спекотно, зовсім не шоколадний час, тому далі ми проводили наші свята у березні. У 2014 році у зв’язку із подіями у країні ми довго переносили фестиваль ,поки не провели його у жовтні. А з 2015 року вирішили проводити його двічі – навесні та восени. Ми свідомо не запрошуємо на це Свято великі бренди, натомість у Львові й не тільки з’являються маленькі виробники, які поволі здобувають визнання. Наступного року ми плануємо запросити шоколатьє з Європи, адже одночасно з нашим Святом розпочалося Європейське свято шоколаду в Перуджі (Італія), на відкритті якого я побував. Ми обговорили багато різних питань співпраці, так що, сподіваюся, вже в березні у нас на фестивалі будуть європейські майстри.
- Ви організовуєте не лише шоколадне свято?
- Так, вже цього тижня у Львові буде IV Свято вина і сиру, у листопаді буде фестиваль свічок, також наша компанія задіяна у різдвяному фестивалі, у пасхальному фестивалі писанок та багато інших. Ми відкриті до співпраці і готові розвивати наше місто, залучаючи для цього свої можливості та даючи наснагу гостям Львова після відвідин наших заходів.
Як виявилося, Львів за рік приймає більше сотні фестивалів – починаючи від музичних, театральних чи кінофестів, закінчуючи весільними, туристичними, книжковими тощо. Про це нам розповіла начальник місцевого відділу промоції Марта Іванишин.
- Звичайно, Львів – це не тільки фестивалі, адже люди приїздять сюди не лише задля якоїсь виставки чи концерту, попити кави чи пива, - розпочала вона. - Передусім це місто величних пам'яток архітектури, розкішних храмів, старовинних площ, затишних вуличок, музеїв та галерей з унікальними мистецькими скарбами різних історичних епох світової цивілізації. Центр Львова із 1998 року знаходиться під егідою ЮНЕСКО як пам’ятка історії.
І дійсно Львів – це туристичний центр. За три дні, що ми провели там звідусіль було чутно і польську, і англійську, і німецьку, і багато інших мов. Навіть російську – як виявилося, «злі бандери» не їдять православних немовлят, радо вітаючи всіх гостей міста. Ми побували на фестивалі польського кіно та органної музики. У нашому готелі проходив форум фрілансерів. Наступного місяця у Львові пройде стоматологічний форум, а напередодні був будівельний і форум видавців. Львів манить до себе людей…
Варто лишень побродити старовинними вуличками, відчути таємничу атмосферу минулих століть, що застигли в камені, зайти у кав’ярню, яких безліч у центрі міста, придбати сувеніри чи книжки, які продаються тут же у кав’ярнях, скуштувати шоколаду чи пива, яке зварене за старовинними рецептами.
Львів, як то кажуть, вартує меси!
А скільки фестивалів хоче би національного масштабу проводяться у Сумах? Ми не згадали жодного. Хоча є у нашому місті напрямки, які могли би стати привабливими для українців, а, можливо, і для іноземців. Наприклад, на правах колишньої цукрової столиці проводити фестиваль цукру. Проте для цього потрібно, щоби на Сумщині працював хоча б один цукровий завод. Діждемося?
Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із громадською організацією “JuniorS” за фінансової підтримки Федерального міністерства...
С 5 по 8 июня в Сумах пройдут Дни устойчивой энергии – город в пятый раз станет информационным центром для... 1
«Будущее традиций» - такую тему в этом году выбрали для фестиваля...
24-25 червня у Тростянці відбудеться традиційний вже фестиваль «Стара фортеця. Подорож крізь століття»....
Місяць тому нашому кореспонденту випала нагода вперше побувати у місті Лева....