Cаме під час ВЛК вирішують, хто придатний до служби в армії. Де можуть служити обмежено придатні особи в Україні у матеріалі Вікон.
Якщо ти пройшов(-ла) ВЛК, можеш отримати одну із постанов у висновках. Наприклад:
- придатний до військової служби;
- тимчасово непридатний до військової служби (тобі вказують дату повторного огляду);
- обмежено придатний до військової служби.
Якщо ти — обмежено придатний, то у мирний час ти був би непридатним, однак у воєнний це не означає, що матимеш відстрочку від служби.
За словами адвоката Віктора Мазура, під час воєнного стану обмежено придатних осіб можуть мобілізувати. Але є певні обмеження щодо військової служби.
Тому обмежено придатні громадяни України не можуть служити у:
- високомобільних десантних військах;
- плавскладі;
- морській піхоті;
- спецспорудах.
Про це сказано в наказі Міністерства оборони України № 402. Зазвичай громадяни чоловічої статі зі статусом обмежено придатний можуть залучатися до служби:
- у частинах;
- підрозділах забезпечення;
- у військових комісаріатах ТЦК;
- або в установах, організаціях, навчальних закладах.
Важливо, що всі конкретні обмеження щодо несення військової служби мають бути вказані у висновках військово-лікарської комісії.
Що робити, якщо ти обмежено придатний, але проходиш службу у високомобільних десантних військах.
На це питання відповіла юристка Неля Романенко. На її думку, якщо ти воюєш у тих військах, де не можеш проходити службу за станом здоров’я, необхідно діяти.
Насамперед потрібно ініціювати переміщення. Це питання врегульоване указом президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008. А саме, затвердженим Положенням про проходження військової служби громадян України в ЗСУ.
Відповідно до п. 112 цього положення військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової служби до іншої у випадках, визначених п. 82 цього положення.
Переміщення військовослужбовця на підставі висновку ВЛК здійснюється:
- за рапортом;
- за наявністю відповідного медичного висновку.
Що потрібно для цього зробити
- подати рапорт до командира або керівника військової частини про переміщення за станом здоров’я;
- до рапорту додається висновок ВЛК про визнання людини обмежено придатною до військової служби;
- надати відношення з тієї частини, куди ти хочеш переміститися (ти маєш заздалегідь домовитися з військовою частиною, якщо у них є місце роботи, щоб начальник цієї частини написав спеціальний документ).
Якщо ти подаєш рапорт без зазначення конкретної військової частини та не додаєш відношення, то розгляд рапорту можуть призупинити.
Куди в такому разі можуть перемістити:
- на рівнозначні посади;
- нижчі посади за станом здоров’я.
У такому разі, якщо ти збереш ці документи, тобі не мають права відмовити. Важливо розуміти, що командиру потрібно подати рапорт у двох екземплярах.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В інтервʼю Главреду начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного ТЦК Сергій Монукало відповів на найпоширеніші питання про мобілізацію....
Центри рекрутингу української армії - ініціатива, яка започаткована на початку року. Наразі в Україні функціонує вже 29 таких центрів, останній...
Про свою роботу та актуальні пропозиції для військовозобов'язаних розповіли під час брифінгу представники Сумського обласного центру комплектації та соціальної підтримки....
Закон про мобілізацію, який вступив в дію 18 травня 2024 року, зменшує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку, зокрема через...
У травні набули чинності зміни до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Про роботу з військовозобов’язаними на Сумщині розповіли...