Обов'язковий встановлений законом України період уточнення облікових даних військовозобов’язаних сплив, але процес актуалізації облікових даних в базі даних Єдиного державного реєстру та його наповнення не припиняється - він є постійним.
Про це під час брифінгу розповів начальник відділу військового обліку, бронювання та впровадження ЄДР Сумського обласного ТЦК та СП, підполковник Віктор Самонов.
Віктор Самонов запевняє, що оновлення даних необхідне не тільки для ведення військового обліку, а і для самих громадян. Наприклад, зараз вже запрацювало електронне бронювання, яке оформлюється засобами порталу “Дія”. Щоб це бронювання коректно і вчасно відображалося в Єдиному державному реєстрі, потрібні уточнені й коректно внесені облікові дані. Також інформація з реєстру, за його словами, може стати в нагоді при оформленні пенсії, зміні місця проживання, оформленні будь-яких документів тощо. Дані в реєстрі будуть зберігатися 105 років.
Можливості бази даних Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних постійно розширюються, додаються певні ресурси та державні бази даних, з яких ТЦК може отримувати в порядку взаємодії електронні дані.
Щодо поголовного штрафування за неуточнення облікових даних в обов'язковий період, Віктор Самонов запевнив, що це не відповідає дійсності. Кожен такий випадок розглядається окремо: вивчаються всі додаткові матеріали та обставини, чи було там порушення, чи дане питання можна вирішити шляхом усунення недоліків та без накладення штрафу.
Згідно з правилами військового обліку, обов’язкове уточнення облікових даних здійснюється не рідше одного разу на 5 років. Тобто якщо, наприклад, громадянин проходив медичну комісію 10 чи 15 років тому, то, звичайно, після того, як в нього будуть уточнені всі інші облікові дані, він отримає направлення на військово-лікарську комісію.
Можливо це буде здійснено з відтермінуванням, залежно від навантаженості ВЛК і необхідності уточнювати ці дані саме зараз. Але стан здоров’я, тобто результати проходження ВЛК, є базовим обліковим пунктом.
Якщо громадянин до військової служби придатний або придатний з певними обмеженнями, він зараховується до військовозобов’язаних і по ньому ведеться військовий облік. Якщо людина за станом здоров’я є непридатною до військової служби, вона виключається з військового обліку і далі нею територіальні центри комплектування вже не займаються.
Наразі черги в ТЦК зменшилися: вживаються заходи щодо забезпечення контролю за цими чергами. Паралельно працюють дві черги: це черга людей, які прибувають особисто на прийом та електронна. Для запису в електронну чергу необхідно скористатися QR-кодом, який розміщено на сайті Міністерства оборони України, відсканувати його, зареєструватися у відповідний відділ ТЦК на вільний час.
У Сухопутних військах Збройних сил України започатковано рекрутинговий проєкт Drone Force з пошуку операторів безпілотних систем, інженерів БпЛА.
Проєкт під час брифінгу презентував начальник служби зв’язків з громадськістю Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко.
Drone Force запрошує як хлопців, так і дівчат. Після заповнення заявки на сайті проєкту, з кандидатом зв’язується рекрутер, відбувається співбесіда. З’ясовується мотивація, комунікативні навички, компетенція, здатність працювати в команді, вміння навчатися. Кандидатів перевіряють на здатність витримувати психологічне та фізичне навантаження.
Після проходження співбесіди кандидат відправляється у навчальний центр. Навчання триває 60 днів. Це базова військова підготовка, а також фаховий рівень, де військовослужбовці опановують навички управління дронами різних розмірів, моделей та за призначенням, навчаються ремонтувати, прошивати «пташок» тощо.
Рекрутери проєкту Drone Force забезпечують проведення тестування, допомогу у виборі підрозділу в Сухопутних військах, супровід на етапах ТЦК та ВЛК, проведення навчання в спеціалізованому центрі, контроль розподілу всіх кандидатів.
У цьому проєкті можуть себе реалізувати ті, хто має досвід роботи в IT-сфері, навички в управлінні дронами, геймери.
У поточному році в Сумської області 286 чоловіків забажали навчатися у військових навчальних закладах. Після закінчення відповідних підготовок та навчань курсант підписує контракт зі Збройними силами України для подальшого проходження військової служби за контрактом відповідно до тих посад, на які він навчався.
Про можливості вступу до військових навчальних закладів розповів в рамках брифінгу офіцер відділу рекрутингу та комплектування, сектору комплектування Сумського обласного ТЦК та СП, капітан Ярослав Зимогляд.
Здійснюється набір кандидатів з-поміж цивільної молоді до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних закладів з підготовкою офіцерів. Також здійснюється відбір кандидатів до військових коледжів сержантського складу.
Наразі вступники, які були відібрані територіальними центрами на Сумщині, проходять іспити у вищих навчальних закладах та військових коледжах сержантського складу.
Широкий спектр спеціалізації військових вишів дає змогу вступникам вибрати свій фах: військове управління, юристи та психологи, міжнародне співробітництво, засоби морально-психологічного забезпечення війська, технічні спеціальності, інформаційні технології.
Вступити до військових вишів можна із сертифікатами НМТ або ж скласти внутрішні екзамени - безпосередньо у самому навчальному закладі.
Вступна кампанія ще триває, охочі потрапити на навчання у військові навчальні заклади повинні звернутися до ТЦК Сумської області, працівники територіальних центрів звернуться до приймальних комісій та направлять кандидатів на навчання.
Вік вступників не повинен перевищувати 30 років, зазначив Ярослав Зимогляд.
Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!
В інтервʼю Главреду начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного ТЦК Сергій Монукало відповів на найпоширеніші питання про мобілізацію....
Центри рекрутингу української армії - ініціатива, яка започаткована на початку року. Наразі в Україні функціонує вже 29 таких центрів, останній...
Закон про мобілізацію, який вступив в дію 18 травня 2024 року, зменшує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку, зокрема через...
У травні набули чинності зміни до закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Про роботу з військовозобов’язаними на Сумщині розповіли...
В Україні після набуття чинності нового закону про мобілізацію діють нові правила видавання повісток. Уряд чітко прописав, хто і де...