Через те правник Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олексій Рибалка надав важливі поради з цього актуального питання.
«Перш за все, слід пам’ятати, що, беручи кредит онлайн, ви укладаєте кредитний договір, аналогічний банківському. І нехай вас не вводить в оману той факт, що ви нічого не підписуєте. Насправді, зайшовши на сайт онлайн-кредитування та створивши особистий кабінет, ви залишаєте свої персональні дані, підтверджуючи їх через введення смс-коду. Таким, чином ви надаєте згоду на використання логіну та паролю особистого кабінету в якості аналога власноручного підпису», – наголошує юрист.
Наразі законодавством України передбачена можливість укладання договорів за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем за згодою обох сторін, більше того, вони вважаються укладеними в письмовій формі. Таким чином, фінансові компанії пропонують укласти договір в онлайн-режимі, трактуючи його як електронний договір.
На жаль, мало хто читає умови кредитного договору, посилання на які, як правило, розміщені на головній сторінці внизу, адже, не ознайомившись з ними, ви потрапляєте в кредитну пастку з надвеликими відсотками і невигідними умовами.
Тому, перш ніж звертатися за послугами до компаній, які пропонують кредити онлайн, зверніть увагу на наступні застереження:
- перевірте у відкритих реєстрах інформацію про фінансову установу, що надає кредит: чи дійсно вона зареєстрована і чи не перебуває в стані припинення своєї діяльності;
- перевірте на сайті Національного банку України чинність ліцензії фінансової установи;
- перевірте інформацію щодо досвіду та надійності кредитодавця, а також наявності судових спорів за участю вибраної вами фінансової компанії;
- зверніть увагу на умови кредитування, прописані в договорі позики/кредитному договорі – вони можуть досить часто змінюватись;
- оцініть вигідність кредиту – перерахуйте розмір регулярних платежів, відсотків і т.п.;
- особливу увагу зверніть на відповідальність позичальника за кредитним договором – штрафні санкції, які нараховує кредитодавець за прострочення виконання зобов’язань.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтесь до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська, 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103(цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за цим номером, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.
Как банки и финансовые компании нарушают права украинцев: названы самые популярные жалобы. Чаще всего украинцы обращались в Нацбанк по поводу...
В доме на ул.Мира,34 ОСМД работает меньше года, а жильцы уже видят существенные преимущества самостоятельного распоряжения финансами и отказа от...
Будучи одним из самых активных кредиторов в Украине для большого и среднего бизнеса, ПИБ уже получил доверие многих предприятий нашего... 1